fbpx Targi AKADEMIA 2015 na Uniwersytecie Gdańskim | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Targi AKADEMIA 2015 na Uniwersytecie Gdańskim

Targi Akademia 2012Największa w regionie pomorskim edukacyjna impreza targowa – Targi AKDEMIA 2015 – odbędą się tym roku w dniach 30-31 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Tegoroczne Targi AKADEMIA wpisują się jubileusz 45-lecia Uniwersytetu Gdańskiego – jubileuszowa uroczystość odbyła się w dzień powołania Uczelni – 20 marca 2015 roku.

W czasie targów odbędą się Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, zaprezentują się szkoły wyższe z całej Polski i województwa pomorskiego. Nie zabraknie oferty kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W czasie dwóch targowych dni odbędą się także spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat tegorocznych matur i matury próbne.

Motywem przewodnim tegorocznych targów będzie doradztwo zawodowe i spotkania z zaproszonymi gośćmi – osobami znanymi i lubianymi – którzy opowiedzą o swojej drodze do zawodowego sukcesu. W ramach cyklu „Droga do sukcesu” będzie można uczestniczyć w spotkaniach z Mateuszem Kusznierewiczem, Maciejem Orłosiem, prof. Grzegorzem Węgrzynem, prof. Jerzym Limonem i Tomaszem Michniewiczem.

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

Jak co roku w ramach Dni Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego, które odbywają się w czasie Targów AKADEMIA będzie można zajrzeć do naukowych pracowni i laboratoriów, poznać jeden z najnowocześniejszych uniwersyteckich kampusów – Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, a także zapytać studentów UG, jak wygląda studenckie życie. Na Dni Otwarte na wydziałach UG zapraszają:

Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego

Wydział Chemii

Wydział Filologiczny

Wydział Historyczny

Wydział Prawa i Administracji

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Wydział Biologii

Wydział Nauk Społecznych

W czasie Dni Otwartych będzie można poznać nie tylko ofertę edukacyjną Uniwersytetu Gdańskiego, ale także uczestniczyć w atrakcyjnych, przygotowanych z myślą o młodych odbiorcach, warsztatach, pokazach, wykładach, a przede wszystkim będzie można zwiedzić budynki wydziałów UG oraz Biblioteki Głównej UG.

Program Dni Otwartych UG znajduje się na stronie:

Targi Akademia 2015

Tegoroczne targi AKADEMIA 2015 odbędą się w dniach 30-31 marca (poniedziałek, wtorek) 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk ul. Bażyńskiego 6, na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie.

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-16.00.

Wstęp na targi jest wolny.

Organizatorem Targów AKADEMIA 2015 jest Uniwersytet Gdański i Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Aktualizowany program Targów Akademia 2015 znajduje się na stronie:

Targi AKADEMIA, które od kilkunastu lat odbywają się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimanzjalnych i nauczycieli, ale także do wszystkich osób zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski.

W tym roku na zwiedzających czeka 70 stoisk informacyjnych:

• szkoły wyższe z całej Polski,
  • wydziały i jednostki Uniwersytetu Gdańskiego,
  • szkoły pomaturalne, policealne i językowe,
  • doradztwo zawodowe,
  • oferta kursów maturalnych

Motywem przewodnim tegorocznych targów będzie doradztwo zawodowe i spotkania ze znanymi ludźmi, którzy opowiedzą o swojej drodze do zawodowego sukcesu, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W ramach cyklu „Droga do sukcesu” będzie można uczestniczyć w spotkaniach z Mateuszem Kusznierewiczem, Maciejem Orłosiem, prof. Grzegorzem Węgrzynem, prof. Jerzym Limonem i Tomaszem Michniewiczem.

Ważną i cenioną przez uczniów i nauczycieli pomorskich szkół częścią targów są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy także i w tym roku odpowiedzą na pytania dotyczące tegorocznych matur i plany związane z maturą w latach przyszłych. Eksperci z OKE przedstawią najczęściej popełniane błędy, na przykładach omówią możliwe rozwiązania zadań/poleceń oraz zasady oceniania egzaminów maturalnych. Jak co roku odbędą się także próbne matury – to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwym egzaminami w maju.

W tym roku próbne matury z:

- języka polskiego

- matematyki

- języka angielskiego

- historii

- wiedzy o społeczeństwie

- biologii

- chemii

- geografii

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernard Lammek

„W jubileuszowym roku zachęcamy szczególnie do uczestnictwa w Dniach Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego. Są one zaproszeniem dla wszystkich maturzystów do rozważenia studiowania na jednym z 69 kierunków naszej uczelni, reprezentujących prawie wszystkie dziedziny akademickie. Programy studiów skonstruowane są na podstawie najlepszych wzorców europejskich, biorąc jednocześnie pod uwagę oczekiwania i specyfikę polskiego rynku pracy. Naszym dążeniem jest kształcenie absolwentów, którzy łatwo znajdą satysfakcjonującą ich pracę tu na Pomorzu, lub w innych regionach kraju. Z myślą o naszych studentach, obecnych i przyszłych, zbudowaliśmy w ostatnich latach nowoczesny Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, zapewniający warunki do studiowania na miarę XXI wieku. Jest on zlokalizowany w samym sercu Gdańska, dynamicznie rozwijającej się Oliwie, gdzie najbliżej sąsiadują ze sobą nauka i gospodarka, uczelnia i miejsca pracy dla jej absolwentów”.

Patronat medialny nad Targami Akademia 2015 objęli:

TVP S.A. Oddział w Gdańsku

Radio Gdańsk