fbpx Drzewa są strażnikami Ziemi | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Drzewa są strażnikami Ziemi

Drzewo Fot. FreeimagesLET’S GO GREEN, to światowy projekt Federacji Światowej Soroptimist International (SI) realizowany w latach 2013-2015. Celem projektu  jest ochrona środowiska naturalnego oraz wspieranie lokalnych społeczności. Symbolicznym poparciem celów tego projektu jest inicjatywa Klubów SI w  Gdańsku i w Kolonii nasadzenia drzew na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie 10 kwietnia 2015 roku.

W dobie wzrostu efektu cieplarnianego, kiedy stwierdzono, że ostatnie dwie dekady XX wieku były najcieplejszymi przez ostatnie stulecia, kiedy obserwujemy przyspieszone topnienie lodowców, kiedy coraz częściej zdajemy sobie sprawę z konsekwencji społecznych tych zjawisk klub Soroptimist International w Gdańsku pragnie włączyć się do ogólnoświatowej akcji na rzecz zdrowego i czystego środowiska realizując tym projekt Federacji Światowej SI w latach 2013-2015.

Niech nasze otoczenie się zazieleni to myśl przewodnia projektu. Dwa zaprzyjaźnione kluby tj. Pierwszy Klub SI w Gdańsku i SI Club Koln Rommerturm o godzinie 11:30 posadzą  sześć drzew na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie. Gatunki drzew (dąb, klon, miłorząb) oraz miejsce ich posadzenia ustalone zostały wspólnie  z Ogrodnikiem Miejskim oraz autorem projektu zieleni terenu kampusu. Zaproszenia potwierdziły władze rektorskie Uniwersytetu, przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz wiele innych przyjaznych idei ochrony środowiska osób. Wśród gości znajdą się również przedstawiciele Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Gdańsku.

Uroczystość rozpocznie się w dniu 10 kwietnia 2015 roku, o godzinie 11:30, w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk-Oliwa, ul Bażyńskiego 4

Wydarzenia towarzyszące

Jednym ze wydarzeń towarzyszących będzie wystawa poświęcona działaniom i projektom prowadzonym przez światową organizację jaką jest Soroptimist International. W programie przewidziane jest również otwarcie wystawy malarstwa Marii Luizy Salden/ SI Niemcy i Ksenii Bagniewskiej/SI Polska.

Fot. Freeimages

środa, 8 kwietnia 2015 roku, 12:25