fbpx Pokaz zdjęć z wyprawy do Kenii | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Pokaz zdjęć z wyprawy do Kenii

Hipposideros cyclopsW marcu tego roku pięcioosobowa ekipa polskich badaczy - dr Mateusz Ciechanowski z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Wydziału Biologii UG, Martyna Jankowska-Jarek - studentka Wydziału Biologii oraz absolwenci UG - Konrad Bidziński (Wydział Biologii) i Marta Więckowska (Wydział Chemii, kierunek: Ochrona środowiska), uczestniczyła w badaniach afrykańskich nietoperzy.

Zespół pojechał do Kenii na zaproszenie dr Paula Webali, gdzie wraz z nim oraz dwójką kenijskich studentów z Karatina University przez ponad dwa tygodnie badał nietoperze tego kraju, szukając ich w jaskiniach, łapiąc nocami w sieci czy odwiedzając kolonie rozrodcze. Efektem tych prac było złapanie nietoperzy z 35 gatunków, w tym nowe stwierdzenia gatunków w miejscach, gdzie dotychczas ich nie obserwowano. Ponadto, polski zespół odwiedził znane kenijskie parki narodowe takie jak Masai Mara, Lake Nakuru i Samburu by poznać i zobaczyć na własne oczy wycinek dzikiej Afryki. Był to prawie miesiąc ciągłego obcowania z fascynującą afrykańską przyrodą, wieloma gatunkami ptaków i ssaków, obserwowanymi często z odległości kilku kroków lub nawet kilku centymetrów.

Teraz chcielibyśmy na kilka chwil przenieść was do Kenii – dlatego Akademickie Koło Chiropterologiczne ma wielką przyjemność zaprosić wszystkich na pokaz zdjęć opatrzonych komentarzem dr Mateusza Ciechanowskiego, który odbędzie się w najbliższy piątek (24.04) o godzinie 17.00 w auli C/105 Wydziału Biologii.

środa, 22 kwietnia 2015 roku, 14:47