fbpx Konferencja poświęcona ustawie o bestiach | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konferencja poświęcona ustawie o bestiach

BestiaKoło Naukowe Prawa Karnego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Kołem Naukowym Kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt serdecznie zaprosić do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. "Izolacja osób stwarzających zagrożenie – rok po wejściu w życie tzw. ustawy o bestiach", która odbędzie się 8 maja 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W założeniu konferencja ma mieć charakter interdyscyplinarny, a jej celem jest omówienie teoretycznych i praktycznych problemów wynikających ze stosowania tzw. ustawy o bestiach, stąd do udziału w konferencji zakwalifikowano referaty z takich dziedzin jak prawo karne, prawo konstytucyjne, procedura cywilna, prawo porównawcze, kryminologia, a ponadto psychiatria, psychologia oraz seksuologia sądowa.

Obrady konferencji poprzedzone zostaną tzw. panelem ekspertów, w trakcie którego poznamy opinie i poglądy wybitnych przedstawicieli środowiska akademickiego oraz praktyków.

Organizatorzy przewidują wydanie publikacji pokonferencyjnej. Szczegóły, wraz z terminem nadsyłania tekstów, zostaną podane później czynnym uczestnikom wydarzenia.

Więcej informacji na temat konferencji zasięgnąć można pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1658777011017249/

Fot. Freeimages

Logo Koła Naukowego Kryminologii UGLogo Koła Naukowego Prawa Karnego UG