fbpx Flaga RP dla Stacji Morskiej UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Flaga RP dla Stacji Morskiej UG

Zespół Stacji Morskiej z flagami przed BelwederemStacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego została uhonorowana Flagą Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług za działalność na rzecz dobra narodowego. Flagę wręczył prezydent RP Bronisław Komorowski, 2 maja w Pałacu Prezydenckim.

Wśród wyróżnionych osób i instytucji działających dla wspólnego dobra narodowego były m.in. jednostki wojskowe, organizacje pozarządowe, krajowe i polonijne stowarzyszenia.

„Wyróżnienie różnych instytucji oznacza, że świadomie poszerzamy front tych wszystkich, którzy na innej drodze – nie walki o wolność, ale na drodze zagospodarowywania naszej wolności – mają sukcesy i mają wole demonstrowania tego, że czynią tyle dobra dla Polski” – powiedział w trakcie uroczystości Bronisław Komorowski.

Uroczystość odbyła się w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

„Cieszymy się z dostrzeżenia nie tylko naszej pracy, ale i naszych sojuszników w walce o narodowe zasoby przyrodnicze. Ojczyzna bez bogatych, zdrowych, posiadających zdolność samoodtwarzania się gatunków i siedlisk – tych eksploatowanych i tych rzadkich oraz chronionych to Ojczyzna uboga, o niepewnym jutrze jego obywateli. Niejedna cywilizacja i państwo upadło z powodu wyczerpania się zasobów naturalnych. Polacy potrzebują ziemi i wód zdrowych i życiodajnych. Natura może żywić i bogacić długo i trwale, o ile będzie się o nią dbało. Dziś, gdy żyje się chociażby tak jak na Półwyspie Helskim, z urody i oryginalności rodzimego krajobrazu trzeba dbać by i on przetrwał – stwierdził szef Stacji Morskiej IO UG prof. Krzysztof E. Skóra.

wtorek, 5 maja 2015 roku, 13:32