fbpx Spotkanie dla zainteresowanych nauką języka chińskiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Spotkanie dla zainteresowanych nauką języka chińskiego

Chińska tablica Fot. FreeimagesW związku ze zbliżającym się oficjalnym otwarciem Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim (planowanym na wrzesień br.), przedstawiciele Instytutu zapraszają wszystkich zainteresowanych poznaniem chińskiego języka i kultury na specjalnie przygotowane zajęcia pokazowe.

Zajęcia odbędą się 26 maja 2015 roku, o godzinie 11:30 w budynku Rektoratu Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Bażyńskiego 1a, Rozpoczną się wykładem w języku polskim, poświęconym cechom charakterystycznym języka chińskiego oraz specyfice nauki języka mandaryńskiego (najpopularniejszej odmiany języka chińskiego). Po wykładzie będzie możliwość nauki podstawowych zwrotów i wyrażeń podczas zajęć prowadzonych przez chińskich lektorów.

Przy okazji wykładu odbędzie się także spotkanie z Prorektorem ds. Studenckich Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr. hab. Józefem Włodarskim, pełniącym funkcję Dyrektora Instytutu, z przedstawicielami trójmiejskich szkół, zainteresowanych współpracą z Instytutem Konfucjusza, poświęcone możliwości organizacji w szkołach zajęć z języka i kultury chińskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 (osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o wcześniejsze potwierdzenie obecności).

Po więcej informacji na temat Instytutu Konfucjusza zapraszamy na stronę internetową oraz profil na Facebooku.

Fot. Freeimages

poniedziałek, 25 maja 2015 roku, 13:57