fbpx Patologie współczesnego świata. Przemoc | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Patologie współczesnego świata. Przemoc

Żołnierze z bronią gotową do strzału. Fot. Freeimages27-28 maja odbędzie się I Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa: Patologie współczesnego świata. Przemoc.

Głównym celem Konferencji pozostaje aktualizacja i poszerzenie wiedzy oraz zainicjowanie interdyscyplinarnej dyskusji nad zagadnieniem „przemocy”. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali naukowcy, badacze, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i innych typów placówek oświatowych, jak również znawcy i praktycy tematyki podnoszonej w trakcie konferencji.

Obrady koncentrować się będą wokół następujących zagadnień:

• Przemoc – identyfikacja zjawiska
  • Przemoc w stosunkach międzynarodowych
  • „Przemoc sama w sobie” jako wspólne zagrożenie i wyzwanie dla bezpieczeństwa wewnętrznego Unii Europejskiej
  • Przemoc w prawie
  • Prawa człowieka a przemoc
  • Przemoc w polityce
  • Przemoc a ekonomia
  • Psychologia przemocy
  • Przemoc w rodzinie, edukacji i wychowaniu, miejscu pracy
  • Przemoc w mediach
  • Cyberprzemoc
  • Profilaktyka – walka ze zjawiskiem

Konferencja odbędzie się w dniach 27-28 maja 2015 r. w Gdańsku. Obrady będą prowadzone:   pierwszego dnia – sesja plenarna oraz debaty tematyczne  w budynku Instytutu Politologii UG, drugiego dnia – warsztaty Jak sobie radzić w sytuacji przemocy? – budynek  Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG oraz debata Sztuka uczenia. Rzecz o bezpieczeństwie – budynek CKZiU Nr 1 - Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Gdańsku.

Fot. Freeimages

wtorek, 26 maja 2015 roku, 13:20