fbpx Uniwersytet w Wielkim Przejeździe Rowerowym | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uniwersytet w Wielkim Przejeździe Rowerowym

Plakat akcjiUniwersytet Gdański weźmie udział w 1. Firmowym Przejeździe Rowerowym podczas 19. Wielkiego Przejazdu Rowerowego w Trójmieście 14 czerwca 2015 (niedziela) godz. 14:30 Targ Węglowy w Gdańsku.

Gdańsk wykręcił  wygraną w ramach kampanii Rowerowej Rywalizacji Miast Еuropean Cycling Challenge. W gdańskiej drużynie aktywnie jeździło ponad 2,6 tys. osób, to najwięcej spośród wszystkich 39 miast uczestniczących w rowerowym wyzwaniu. W ciągu całego maja udało nam się wykręcić rekordowe 450 tys. km. Gdańsk jako pierwsze miasto w historii wygrał Rowerową Rywalizację Miast w obu kategoriach. W kategorii generalnej wyprzedziliśmy dużo większe miasta: Rzym, Barcelonę, Warszawę oraz Wrocław. W kategorii na Najbardziej Rowerowe Miasto (km/1000 mieszkańców) Gdańsk osiągnął rewelacyjny wynik 978 km, wyprzedzając litewskie Telsze 846 km oraz szwedzką Umeę 805 km.

Jako drużyna Uniwersytetu Gdańskiego studenci i pracownicy przejechali łącznie w maju 4,062 kilometry. W obrębie naszej drużyny najlepsze wyniki uzyskali : Pan Wojciech Winiecki 632 km oraz Pan Tomasz Pupacz 575 km.

Już w najbliższą niedzielę 14 czerwca zapraszamy wszystkich rowerzystów UG wraz z rodzinami i przyjaciółmi do udziału w 1. Firmowym Przejeździe Rowerowym podczas 19. Wielkiego Przejazdu Rowerowego w Trójmieście.

Spotykamy się o godz. 14:30 na Targu Węglowym w Gdańsku Głównym. Wypatrujcie na miejscu flagi z logo Uniwersytetu Gdańskiego.

Kontakt do osoby osoby kontaktowej reprezentującej drużynę UG – Tomasz Pupacz dkf@ug.gda.pl / 058 523 24 50

INFO o 19. Wielkim Przejeździe Rowerowym w Trójmieście

Rowerzyści z Gdańska zaczną zbierać się od godziny 14:00 na Targu Węglowym. Ok. godziny 14:00 planujemy prezentację i głosowanie prawyborcze nad propozycjami rowerowych projektów do Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. Ok. 14:30 Odbędzie się podsumowanie startu i wręczenie nagród dla zwycięskiej drużyny Gdańska w turnieju miast European Cycling Challenge 2015. Ok. 15:00 zaprezentują się drużyny firm gdańskich, startujących w Pierwszym Firmowym Przejeździe Rowerowym w ramach 19 WPR. Około godz. 15:15 dojadą do nas rowerzyści z Tczewa i Pruszcza Gdańskiego. Po krótkim odpoczynku – około godz. 15:30 razem ruszymy wielkim, południowym peletonem 19 WPR. Peleton ruszy z Targu Węglowego poprzez Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik na aleję Zwycięstwa i aleję Grunwaldzką i dalej w kierunku Sopotu. Podczas przejazdu spotkamy grupę rowerzystów z centrum Sopotu. Następnie, na al. Niepodległości w Sopocie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Haffnera do granicy Sopotu nastąpi widowiskowa mijanka peletonu południowego i północnego i połączenie obu peletonów. Połączony peleton 19 WPR wjedzie do parku w Gdyni Kolibkach ok. godz. 17:00

Gdańsk – Targ Węglowy

14:00 Rowerowy Budżet Obywatelski – prawybory

14:30 Podsumowanie European Cycling Challenge 2015

15:00 Prezentacja drużyn – 1 Firmowy Przejazd Rowerowy

15:30 Wyjazd

Sopot – Plac Konstytucji 3 Maja

16:20 Zbiórka 16:35 Wyjazd

Wielki Finał 19 WPR (Zespół Dworsko – Krajobrazowy Gdynia Kolibki)

17:00 Wjazd Peletonów

17:15 Powitanie uczestników 19 WPR

17:30 „Rowerowa Metropolia jest Okey” – koncerty – konkursy – wielka loteria

szprychówkowa – prezentacje – debaty 19 WPR.

Na koncercie „Rowerowa Metropolia jest Okey” zagrają:

Pulse Generation (reggae – Reszel)

Gang Czerwonego Paznokcia (rap – Gdańsk)

Tsigunz Fanfara Avantura (ethno-balkan brass band – Poznań)

Obywatel MC (rap – Gdańsk)

Ikenga Drummers (ethno/afro, Trójmiasto)

22:30 Zakończenie Finału 19 Wielkiego Przejazdu Rowerowego

środa, 10 czerwca 2015 roku, 13:18