fbpx Konferencja Facebook – Lustro Mediów | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konferencja Facebook – Lustro Mediów

Baner KonferencjiMedioznawcy, kulturoznawcy, użytkownicy i obserwatorzy zjawiska społecznego jakim stał się Facebook dyskutowali w Gdańsku nad tym jak zaledwie 10-letni portal społecznościowy zmienił postrzeganie świata i styl życia młodego pokolenia.

Uniwersytet Gdański wspólnie z Uniwersytetem Jagiellońskim zorganizował konferencję Facebook – Lustro Mediów. Rozmawiano o socjologicznym i psychologicznym wpływie Facebooka. Możliwościach zarządzania i zachowania prywatności przez posiadaczy kont na tym portalu społecznościowym.

Konferencję zorganizowano ponad dekadę od powstania Facebooka i w zamyśle organizatorów jest to odpowiedni czas na pierwsze podsumowania, zwłaszcza, że sam portal jak i jego popularność niezwykle dynamicznie się rozwija.

W programie Gość Radia MORS rozmawiamy z organizatorem konferencji, medioznawcą: prof. Janem Kreftem oraz z uczestnikiem konferencji prof. Wiesławem Godzicem. Zapraszamy do słuchania.

wtorek, 16 czerwca 2015 roku, 9:44