fbpx Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Radiu MORS

Prof. Krzysztof Dobrowolski wręcza dyplomW studiu Radia MORS gościliśmy dziekana Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego prof. Krzysztofa Dobrowolskiego. Z dziekanem, który prowadzi zajęcia m.in. z finansów behawioralnych rozmawialiśmy o wpływie sytuacji gospodarczej na wybory polityczne, a następnie tych wyborów na sytuację gospodarczą, o gospodarce morskiej i jej związkach z UG i oczywiście o ofercie Wydziału Ekonomicznego dla studentów.

- Na scenie politycznej pojawiła się nowa siła polityczna bazująca na niezadowoleniu i której ofiarą padł urzędujący Prezydent – mówił prof. Krzysztof Dobrowolski. – Zapłacił on za politykę prowadzoną przez ostatnie lata przez rząd. Prezydenta elekta poparła wschodnia Polska, która przez obecny rząd została zaniedbana w zakresie poziomu życia, infrastruktury. Drugim czynnikiem gospodarczym, który wpłynął na taki a nie inny wynik jest to, że Platforma Obywatelska ignorowała wyborców i ignorowała swój program wyborczy. Zapowiadała dużo więcej swobody gospodarczej, a w praktyce nie zrealizowała tego.

Dziekan Wydziału Ekonomicznego w zupełnie innym tonie mówił o gospodarce morskiej. W tej dziedzinie zaprzeczył, twierdzeniu, że ta część gospodarki źle się rozwija. Podkreślał dynamiczny rozwój portów, odradzanie się przemysłu stoczniowego i na potwierdzenie podawał dane dotyczące coraz większego zainteresowania studiami z zakresu transportu i handlu międzynarodowego. Informował też o współpracy Wydziału Ekonomicznego z przedsiębiorstwami branży morskiej, ale także innych sektorów.

Cały wywiad z prof. Krzysztofem Dobrowolskim był emitowany w programie Radia MORS – Indeks Gospodarczy a teraz można go wysłuchać na naszej stronie internetowej (poniżej).

wtorek, 16 czerwca 2015 roku, 14:39