fbpx Konkurs na Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konkurs na Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy

Gerard LabudaInstytut Kaszubski ogłasza konkurs na  Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy. Jest to nagroda przyznawana młodym uczonym za wybitne i twórcze prace w zakresie kaszubo- i pomorzoznawstwa, które prezentują wysoki poziom humanistyczny, wybitne walory poznawcze oraz interdyscyplinarność, a ponadto napisane są pięknym językiem, cechują się jasnością wywodu i są zrozumiałe dla  czytelników spoza świata nauki.

Nagrodę przyznaje się za pracę naukową opublikowaną w ciągu ostatnich trzech lat lub też za cykl prac, z których ostatnia została wydana w ciągu ostatnich trzech lat (czyli w latach 2013, 2014 lub 2015).

W konkursie mogą wziąć udział badacze (lub zespół badaczy), którzy w roku wydania pracy zgłoszonej do konkursu nie przekroczyli 40 lat. W przypadku prac zespołowych Nagroda jest dzielona równo pomiędzy autorów.

Zgłaszane publikacje mogą mieć charakter opracowań: teoretycznych, metodologicznych, źródłowych. Mogą to być również podręczniki akademickie oraz prace popularyzujące wiedzę o Kaszubach i Pomorzu.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje akademickie, organizacje pozarządowe, w tym towarzystwa naukowe, redakcje czasopism naukowych, muzea itp.

Prace w wersji wydrukowanej (pięć egzemplarzy) oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD w formacie PDF) należy przesłać na adres Instytutu Kaszubskiego (ul. Straganiarska 20-22, 80–837 Gdańsk z dopiskiem: Nagroda im. Gerarda Labudy). Ocenę przeprowadzi 5-osobowa Kapituła Nagrody, która będzie mogła także powołać dodatkowych recenzentów, w składzie:

Prof. dr hab. Józef Borzyszkowski – przewodniczący Kapituły,

Prof. dr hab. Hanna Popowska-Taborska,

Prof. dr hab. Witold Molik,

Prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński – sekretarz,

Prof. dr hab. Jerzy Strzelczyk.

Termin nadsyłania prac: 30 września 2015 roku.

Ogłoszenie wyników: 15 grudnia 2015 roku.

Wręczenie Nagrody nastąpi w styczniu 2016 roku – ogłoszonym Rokiem Gerarda Labudy.

Zgłoszenie kandydatury następuje poprzez wypełnienie formularza dostepnego na stronie Instytutu Kaszubskiego.

Kapituła ma prawo nieprzyznania Nagrody w danym roku za żadną ze zgłoszonych prac.

Wysokość Nagrody w 2016 roku – 25.000 zł.

Przewodniczący Kapituły Nagrody
Prezes Honorowy Instytutu Kaszubskiego