fbpx Prof. Alicja Węgrzyn o prof. Rudolfie Weiglu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Prof. Alicja Węgrzyn o prof. Rudolfie Weiglu

Pomnik Rudolfa Weigla we Wrocławiu, ul. Weigla 12 Fot. Bonio/WikipediaMiędzynarodowej mikrobiologicznej konferencji weiglowskiej towarzyszyć będzie wystawa poświęcona patronowi konferencji, prof. Rudolfowi Weiglowi. Wystawa powstała celem przypomnienia i uczczenia wielkości zasług Rudolfa Weigla, mikrobiologa, parazytologa, immunologa i filozofa, profesora Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, twórcy jedynej skutecznej szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu, która uratowała miliony ludzkich istnień. Uroczyste otwarcie wystawy 7 lipca br. (wtorek), o godz. 17.00, w gmachu Biblioteki Głównej UG na I piętrze.

Postać wybitnego polskiego uczonego, przybliża w rozmowie z Radiem MORS prof. Alicja Węgrzyn z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, współorganizator konferencji i wystawy. Emisja wywiadu: wtorek godz. 22.00, środa godz. 13.00, czwartek godz. 8.00.

Na zdjęciu: Pomnik Rudolfa Weigla we Wrocławiu, ul. Weigla 12 Fot. Bonio/Wikipedia

poniedziałek, 29 czerwca 2015 roku, 14:08