fbpx „Bene Merito” dla Edwarda Kajdańskiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

„Bene Merito” dla Edwarda Kajdańskiego

Edward Kajdański Fot. Wikipedia/Artur AndrzejEdward Kajdański, pisarz, malarz, dyplomata, od wielu lat współpracujący z Uniwersytetem Gdańskim (obecnie jest członkiem Rady Naukowej Centrum Studiów Azji Wschodniej UG) został wyróżniony odznaczeniem „Bene Merito” za zasługi dla relacji polsko-chińskich. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbędzie się 4 września (piątek), o godz. 11.00 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Minister Spraw Zagranicznych RP przyznał panu Edwardowi Kajdańskiemu prestiżową odznakę „Bene Merito” za zasługi dla relacji polsko-chińskich, w szczególności w dziedzinie wzajemnego poznania kultur i badania kontaktów historycznych. Odznaka Honorowa „Bene Merito” została ustanowiona  Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2009 jako zaszczytne honorowe wyróżnienie nadawane obywatelom polskim oraz obywatelom państw obcych za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Odznaczenie wręczy Marszałek Województwa Pomorskiego

dr Beata Czechowska-Derkacz