fbpx VIII Warsztaty Fizyki Atomowej i Molekularnej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

VIII Warsztaty Fizyki Atomowej i Molekularnej

Atom Fot. FreeimagesVIII Warsztaty Fizyki Atomowej i Molekularnej odbędą się w Juracie od 14 do 18 września. Warsztaty organizowane są przez Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Głównym celem warsztatów jest utrzymywanie kontaktów między grupami naukowymi pracującymi w dziedzinie fizyki fotonicznej, atomowej i molekularnej w Polsce, Unii Europejskiej i innych krajach. Warsztat ma być spotkaniem fizyków zajmujących się zjawiskami i spektroskopii atomowej i systemów molekularnych. Szczególną uwagę zwrócono na zachęcenie do udziału młodych naukowców i promowanie możliwości zaprezentowania przez nich swoich osiągnięć badawczych.

Warsztat koncentruje się na wszystkich aspektach procesów i zjawisk spektroskopii atomowej oraz systemów molekularnych w gazowej, ciekłej i skondensowanej postaci.

Program naukowy Warsztatów zawiera wykłady plenarne i panele dyskusyjne prowadzone przez wiodących naukowców z laboratoriów europejskich. Najbardziej interesujące prace zostaną zaprezentowane w formie ekspozycji, ale część z nich została wybrana do prezentacji ustnych jako gorące tematy do omówienia.

Materiały konferencyjne zostaną opublikowane w European Physical Journal, Special Topics. Dokumenty z poprzedniego spotkania w 2012 roku także można znaleźć w European Physical Journal, tom. 222, nr 9 (październik 2013).

Oficjalnym językiem konferencji jest język angielski.

Organizatorzy mają nadzieję, że warsztaty będą stymulować i wspierać nowe inicjatywy badawcze i przyczynią się do nawiązania nowych, bliskich kontaktów naukowych.

Więcej informacji na stronie konferencji

Fot. Freeimages

piątek, 11 września 2015 roku, 14:46