fbpx Debata: Młode Miasto: nauka – kariera - sukces | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Debata: Młode Miasto: nauka – kariera - sukces

Zaproszenie na debatę3. debata magazynu idei "Gdańsk - tu rośnie nowe centrum Europy" poświęcona jest szeroko rozumianej młodości. Jak ważne dla rozwoju miasta jest przyciąganie młodych ludzi? Co jest magnesem dla nich? Czy mamy szansę na polski Oksford na Pomorzu? Zapraszamy do dyskusji.

"MŁODE MIASTO: NAUKA - KARIERA - SUKCES"

6 października 2015 r.

Europejskie Centrum Solidarności

Guy Sorman, francuski publicysta stwierdził na łamach "Gazety Wyborczej": "Symbolem nowej Unii Europejskiej może być jej nowa europejska stolica. Proponuję Gdańsk, w pół drogi między Wschodem a Zachodem, miasto, którego historyczne koleje losu przypominać nam będą o tym, od czego chroni nas Europa. Dewiza dawnej gdańskiej Solidarności  - odwaga i umiar - może stać się dewizą nowej federalnej Europy".

Od dawna szukaliśmy nowej przestrzeni do dyskusji o Gdańsku, jego miejscu i znaczeniu w Europie. Efektem naszych poszukiwań jest projekt "Gdańsk - tu rośnie nowe centrum Europy", w którego ramach raz na kwartał wydajemy Magazyn Idei "Gdańsk - tu rośnie nowe centrum Europy" oraz organizujemy debatę, podczas której - wraz ze specjalistami - kontynuujemy dyskusję nad zagadnieniami, które przejawiały się na łamach.

Tym razem skupiliśmy się na młodych ludziach i ich znaczeniu dla rozwoju Gdańska. Bo kto, jak nie oni, będą mieli wpływ na to, jak będzie wyglądała Europa w kolejnych dekadach? Już odczuwamy ich wpływ na otaczającą nas przestrzeń. To głównie właśnie oni, wychowani w dobie nowoczesnych technologii, tworzą aplikacje, które ułatwiają nasze życie.

Magazyn Idei "Gdańsk - tu rośnie nowe centrum Europy" poświęcony potencjałowi, który drzemie w młodych, a także temu, co oferuje im Gdańsk, ukazał się dziś, 30 września 2015 r. wraz z ogólnopolskim wydaniem "Gazety Wyborczej".

Debata pt. "MŁODE MIASTO: NAUKA - KARIERA - SUKCES" odbędzie się 6 października 2015 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W czasie trzech paneli dyskusyjnych, w gronie ekspertów - przedstawicieli biznesu i nauki oraz dziennikarzy - porozmawiamy o perspektywach młodych ludzi w Gdańsku.

Program debaty:

10.00-10.30 OTWARCIE DEBATY

10.30-12.00 PANEL 1: Gospodarka potrzebuje młodych. Co zrobić, żeby do życia i pracy wybierali Gdańsk?

12.00-12.30 PRZERWA KAWOWA

12.30-14.00 PANEL 2: Rozwój pomorskich uczelni. Czy Gdańsk ma szansę stać się polskim Oksfordem?

14.00-14.30 PRZERWA LUNCHOWA

14.30-16.00 PANEL 3: Pomorskie start-upy na start. Jak sprawić, by sukcesów w tym obszarze było jeszcze więcej?

16.00-16.15 ZAMKNIĘCIE DEBATY

Aby wziąć udział w debacie należy zarejestrować się na stronie internetowej: http://mlodemiasto.evenea.pl. Wstęp wolny.

Zaproszenie na debatę
środa, 30 września 2015 roku, 17:46