fbpx Zajęcia z podstaw programowania dla uczniów | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zajęcia z podstaw programowania dla uczniów

Baner Junior.net UGW nowym roku akademickim uczniowie szkół średnich oraz gimnazjaliści wezmą udział w bezpłatnych zajęciach z zakresu podstaw programowania, tworzenia gier i aplikacji. Warsztaty będą się odbywały na wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego pod okiem ekspertów IT oraz studentów w ramach programu Junior .NET pod patronatem firmy Microsoft. W ubiegłym roku program cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, a według  rankingu Microsoft grupa Junior.NET Uniwersytetu Gdańskiego okazała się najlepsza w Polsce.

Tegoroczne spotkanie organizacyjne dla uczniów odbędzie się na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego już 14 października 2015 o godzinie 18.00, w Audytorium 1 (Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 57).

Zajęcia, które trwają 120 minut, będą się odbywały co tydzień o godz. 16.00 lub 18.00. Będzie można wybrać termin oraz poziom zaawansowania grupy.

Zapraszamy!

Program Junior .NET działa w wybranych uczelniach w całej Polsce. Warsztaty dla uczniów szkół średnich oraz gimnazjalistów z podstaw programowania, tworzenia gier i aplikacji są prowadzone przez pracowników firm IT oraz studentów. Po ukończeniu zajęć można bezpłatnie uzyskać certyfikat firmy Microsoft.

Zajęcia zostały skonstruowane tak, aby każda osoba, niezależnie od stopnia zaawansowania, mogła w nich uczestniczyć. Podział na grupy gwarantuje osobom początkującym szybkie wdrożenie się do podstaw programowania. Osoby z doświadczeniem natomiast, dzięki pomocy studentów oraz pracowników firm IT, rozpoczną pracę nad pierwszymi, bardziej zaawansowanymi projektami informatycznymi.

- Na początku zajęcia będą skoncentrowane na zagadnieniach chmurowych (azure), aby w późniejszym czasie wykorzystać ten potencjał przy tworzeniu aplikacji. Dodatkowo wykorzystamy środowiska pracy Construct 2 jak i Unity 2D/3D aby stworzyć własne gry – wyjaśnia Krystian Trubisz z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, Microsoft Junior .NET Leader

W ramach programu na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się również Konferencja Junior IT Academic Day, w czasie której w atrakcyjny i niekonwencjonalny sposób prelegenci z trójmiejskich firm IT oraz przedstawicie firmy Microsoft będą prezentować możliwości współczesnych technologii informatycznych.

Informacje również na stronach

wtorek, 13 października 2015 roku, 15:16