fbpx Sportowy Trójmiejski Weekend | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Sportowy Trójmiejski Weekend

SOBOTA | 14/11/2015

Dziecko z piłką fot.: foter.com14.45 | Siatkówka: Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk
Zawodnicy Andrei Anastaziego od samego początku sezonu nie zawodzą wygrywając wszystkie mecze na trzech frontach: w Lidze Mistrzów, Super Pucharze oraz w Plus Lidze. Teraz kolej na Skrę Bełchatów. Wielokrotny Mistrz Polski to z pewnością trudny przecwinik do pokonania, ale rozpędzeni Gdańszczanie są zdolni do odniesienia następnej victorii w tym sezonie nawet na tak gorącym terenie.

17.00 | Piłka nożna:  Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce
Sytuacja w Chojnicach jest bardzo niepokojąca. Co prawda po serii 6 porażek z rzędu udało się przełamać niemoc wygraną z MKS Kluczbork, ale sytuacja ekipy Mariusza Pawlaka nadal jest niebezpieczna. Chojniczanie zajmują 15 lokatę, która obarczona jest przymusem rozgrywania baraży o pozostanie w I lidze. Okazję do podreperowania swojego dorobku punktowego Chojniczanka ma już w starciu z Pogonią Siedlce.

18.00 | Piłka nożna:  Drutex-Bytovia Bytów - GKS Bełchatów
Drużyna z Kaszub w ostatnich 7 spotkaniach zdobyła zaledwie 5 punktów i z dorobkiem 19 punktów po 16 kolejkach zajmuje 14 pozycję. To ostatnie miejsce w tabeli, które daje utrzymanie w lidze. W tej sytuacji każdy punkt jest bezcenny, by móc rozgrywać następne mecze w spokojnej atmosferze. O najbliższy łup Bytowiacy powalczą niedługo na własnym obiekcie z GKS Bełchatów. Brunatni klasyfikują się o 5 pozycji wyżej niż Bytovia. Spodziewamy się wyrównanego meczu.

18.00 | Koszykówka: Energa Czarni Słupsk - Trefl Sopot
Sopocianie nadal nie mogą wybudzić się z koszmaru jakim jest start w tegorocznych rozgrywkach ligowych- 5 meczów i 5 porażek. Trefl Sopot zamyka ligową tabelę i by zacząć odbudowywać beznadziejną sytuację należy wygrać z Energą, która plasuje się w połowie ligowej stawki. Teren trudny, jednak nie ma czasu na kalkulację. Ten mecz trzeba po prostu wygrać, by myśleć o ligowym bycie.

18.00 | Futsal: AZS Uniwersytet Gdański - Elhurt-Elmet Helios Białystok
Gdańszczanie niepodzielnie rządzą w ligowej tabeli i z dorobkiem 21 punktów po 7 kolejkach patrzą na resztę stawki z niezagrożonego jak dotychczas 1 miejsca. Tym razem mierzą się z drużyną z Białegostoku, która oscyluje w dolnych rejonach tabeli będąc obecnie na 10 pozycji. Akademicy są zdecydowanym faworytem meczu, ale nie ma mowy o lekceważeniu przyjezdnych.

NIEDZIELA | 15/11/2015

12:45 | Piłka nożna: Chrobry Głogów - Arka Gdynia
Gdynianie po 2 zwycięstwach z rzędu jadą na mecz wyjazdowy, by zmierzyć się z Chrobrym Głogów. Rywale plasują się na solidnej, 6 pozycji w tabeli. Nie mniej jednak w 3 ostatnich spotkaniach zdobyli jedynie jedną bramkę. Z kolei trzecia w tabeli żółto-niebieska łódź jest z pewnośią na fali i czai się, by wskoczyć na 1 bądź 2 miejsce do których traci odpowiednio 1 oraz 2 oczka.

14:00 | Koszykówka:  KS Basket 25 Bydgoszcz -  AZS Uniwersytet Gdański
Podopieczne Włodzimierza Augustynowicza zaczynają co raz lepiej poczynać sobie w rozgrywkach ligowych czego efektem są dwie ostatnie wygrane we własnym obiekcie. Teraz naszym koszykarkom przychodzi się zmierzyć w Bydgoszczy z wyżej notowanym KS Basketem 25 Bydgoszcz. Wyzwanie ogromne, ale wiara w zwycięstwo Akademiczek wydaje się być zasadna.

14:45 | Siatkówka: Legionovia Legionowo - PGE Atom Trefl Sopot
Tym razem 4 w tabeli Atomówki jadą do zajmujących 9 miejsce siatkarek Legionovii Legionowo. Po ostatniej porażce we właśnej hali z MKS Dąbrowa Górnicza zawodniczki z wybrzeża z pewnością bedą chciały się zrehabilitować za ostatnie niepowodzenie i przesunąć w lidze na jeszcze wyższą pozycję.

Więcej o tych spotkniach posłuchasz w najbliższą środę 18. listopada w audycji "Sportowy Dialog". Jeśli masz sugestię, pytanie czy uwagę to napisz do nas: sport@mors.ug.edu.pl. Koniecznie zajrzyj na naszego Facebook'a

Błażej Łukaszewski

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Michał Fila