fbpx Autostopem przez Atlantyk i Amerykę Południową | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Autostopem przez Atlantyk i Amerykę Południową

Przemek SkokowskiEuropejskie Forum Studentów AEGEE-Gdańsk serdecznie zaprasza na spotkanie z Przemkiem Skokowskim, 25-letnim autostopowiczem z Gdańska, autorem bloga www.autostopem-przez-zycie.pl, laureatem nagrody Blog Forum Gdańsk 2013, dwukrotnie nominowanym do nagrody podróżniczej Kolosy (2012 i 2013), Finalistą Blog Roku Onetu 2015, mówcą TEDx oraz autorem bestsellerowej książki pt. „Autostopem przez życie” oraz książki „Autostopem przez Atlantyk i Amerykę Południową.

Przemek w ubiegłym roku wybrał się w trwającą osiem miesięcy podróż z Gdańska w kierunku Antarktydy.

Rozpoczął ją od wędrówki szlakiem świętego Jakuba, którą rozpoczął w Lourdes, a skończył miesiąc później w Santiago de Compostella.
Kolejne etapy, to podróż jachtostopem na Wyspy Kanaryjskie, a później trzy tygodniowe przekroczenie Atlantyku z amerykańską rodziną.
Następnie przez pół roku podróżował po Ameryce Centralnej i Południowej, odwiedzając takie państwa jak Nikaragua, Kostaryka, Panama, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, a następnie przez Argentynę i Paragwaj do Brazylii.
DZIEŃ:13.12 (niedziela)
GODZINA: 17:00
MIEJSCE : Wydział Nauk Społecznych UG -  Audytorium S-204 oraz S-205

Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć:
- Dlaczego El Camino nie kończy się w Santiago?
- Jak złapać jachtostopa na Wyspy Kanaryjskie w mniej niż 5 min?
- Jak będąc zarośniętym brudasem przekonać pięcioosobową rodzinę do zabrania Cię w miesięczną podróż?
- Dlaczego surferzy mają klawe życie?
- Czy da się podróżować autostopem z wielką fioletową walizką?
- Co takiego ciekawego jest w Darien Gap?
- Ile kosztuje koks w Kolumbii?
- Czy można wspiąć się z pięcioletnim dzieckiem na wulkan o wysokości 5000m?
- Dlaczego Przemek nie był w Machu Picchu a i tak widziałem inkaskie ruiny?
- Jak po ośmiomiesięcznej podróży wrócić do domu na tydzień i polecieć na kolejne cztery miesiące do Singapuru?
- Jak wygląda życie w jednym z najbardziej rozwiniętych państw świata?
- Jak po roku wrócić do kraju i w ciągu 3 dni dostać pracę marzeń?

I najważniejsze:
Czy podróżując i podróże opisując można zmienić życie innych osób?

Te i setki innych niesamowitych, ale i również tych walniętych historii będziecie mieli okazję usłyszeć na spotkaniu organizowanym przez AEGEE Gdańsk na wydziale Wydział Nauk Społecznych UG 13 grudnia 2015.

Po spotkaniu Przemek będzie podpisywał książki, więc będzie możliwość zdobycia dedykacji.

Pamiętajcie, widzimy się:
DZIEŃ:13.12 (niedziela)
GODZINA: 17:00
MIEJSCE : Wydział Nauk Społecznych UG -  Audytorium S-204 oraz S-205

Wstęp całkowicie otwarty i wolny ;)

Treść wprowadzona przez: Karolina Barańska
środa, 9 grudnia 2015 roku, 11:24