fbpx Wystawa baśniowych prac Eleny Shumilovej w Gdańsku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wystawa baśniowych prac Eleny Shumilovej w Gdańsku

Zdjęcie dziecka na sankach Fot. Elena ShumilovaW środę 16 grudnia br. w sklepie Mama i ja, mieszczącym się przy Al. Grunwaldzkiej 355 w Gdańsku, rozpocznie się wystawa prac rosyjskiej fotografki Eleny Shumilovej – „Moje Dzieci”. To 33-letnia matka trójki dzieci, która mieszkając na rosyjskiej wsi fotografuje swoje kilkuletnie pociechy w towarzystwie zwierząt domowych i gospodarczych.

Elena Shumilova swoją przygodę z aparatem rozpoczęła w 2012 roku, a jej pełne magii kadry zawładnęły sercami ludzi na całym świecie. Kluczową rolę w jej fotografiach pełni naturalne światło, które wydobywa to co najlepsze z rosyjskiej wsi. Idyllistyczne prace tej fotografki obejrzało już ponad 60 mln osób na całym świecie. W ciągu zaledwie kilku dni jej zdjęcia podbiły cały Internet, a jej profil na Facebooku śledzi już prawie 80 tysięcy osób.

- Bardzo chcieliśmy przedstawić zdjęcia Eleny Shumilovej, która za pomocą nostalgicznych obrazów przedstawia niezwykłą więź łączącą dzieci ze światem natury. Elena potrafi uchwycić piękno dnia i zamknąć je w malowniczych kadrach przepełnionych baśniowym klimatem. Dzięki niej zwykły dzień możemy dostrzec w innej odsłonie. – powiedział Lech Dutkiewicz – właściciel sklepu.

Wszystkich chętnych do obejrzenia bajkowych zdjęć Eleny Shumilovej zapraszamy do sklepu Mama i ja mieszczącego się przy ul. Grunwaldzkiej 355 w Gdańsku. Prace można oglądać od 16 grudnia 2015 do 31 stycznia 2016. Wstęp wolny. Podczas wystawy będą zorganizowane konkursy fotograficzne na polskich i rosyjskich portalach społecznościowych.

Tytuł: Wystawa fotografii Eleny Shumilovej "Moje Dzieci"

Adres: Sklep Mama i Ja, Al. Grunwaldzka 355, 80-309 Gdańsk

Czas trwania: 16.12.2015-31.01.2016

Szczegóły: www.facebook.com/mamaija/