fbpx Pomoc dla Kacpra | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Pomoc dla Kacpra

Zbliżają się święta, czas w którym wszyscy myślimy o tym jak wesprzeć i uszczęśliwić najbliższych. Często jednak zapominamy, że jest wiele osób, których może nie znamy, a które naszego wsparcia szczególnie potrzebują.

Taką osobą jest Kacper Stefaniak z Gdańska. Można powiedzieć, że jest on jednym z nas, bowiem jeszcze w zeszłym roku studiował na Uniwersytecie Gdańskim. Teraz zmaga się z ciężką chorobą - w kwietniu br. zdiagnozowano u niego wyjątkowo złośliwą odmianę guza mózgu, glejak wielopostaciowy IV stopnia. Daje on bardzo słabe rokowania, a w przypadku Kacpra operacja nie wchodzi w grę. (Więcej o chorobie możecie przeczytać tutaj: http://glejak.com/glejak-wielopostaciowy/).

Kacper ukończył już radioterapię, obecnie przechodzi chemioterapię, cały czas bierze duże dawki sterydów. Niestety konwencjonalne metody leczenia nie dają dużej nadziei na poprawę, dlatego jego rodzina zdecydowała się na zastosowanie metod niekonwencjonalnych, które w pewnych przypadkach, także w Polsce, przyniosły korzystne rezultaty. Koszt takiego leczenia wynosi jednak 18 tys. złotych miesięcznie, i rodzina nie jest w stanie finansować dalszej terapii na własną rękę. Zwrócili się więc o pomoc do obcych ludzi, licząc na ich dobre serca - naszym zadaniem jest sprawić, że tą pomoc otrzymają. W tej sytuacji liczy się każda złotówka, i na pewno każda zostanie doceniona. Im więcej osób zdecyduje się pomóc, tym większa szansa że terapię będzie można kontynuować, i że Kacper Stefaniak odwróci los, przeciwstawi się statystykom, i wygra z chorobą.

Więcej szczegółów dotyczących Kacpra, jego sytuacji, oraz dokładne informacje jak mu pomóc znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/1023668821033127/
Zachęcamy do wspierania, bo czy jest lepszy moment na bezinteresowny gest, niż okres świąteczny?

Dane do wpłaty:
KACPER STEFANIAK