fbpx Zapraszamy na największe targi edukacyjne na Pomorzu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zapraszamy na największe targi edukacyjne na Pomorzu

Plakat Targów AkademiaNajwiększa w regionie pomorskim edukacyjna impreza targowa – Targi AKADEMIA 2016 – odbędzie się w tym roku w dniach 21-22 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Jak co roku Targi towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego i są wpisane w obchody Święta Uczelni. W tym roku zaprezentują się szkoły wyższe zarówno z województwa pomorskiego, jak i z całej Polski. Nie zabraknie oferty kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W czasie dwóch targowych dni odbędą się także spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat tegorocznych matur i matury próbnej. Tradycyjnie częścią targowych wydarzeń są Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.

Tegoroczne Targi AKADEMIA 2016 odbędą się w dniach 21-22 marca (poniedziałek, wtorek) 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk ul. Bażyńskiego 6, na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie.

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-16.00.

Wstęp na targi jest wolny.

Organizatorem Targów AKADEMIA 2016 jest Uniwersytet Gdański; zadanie realizuje Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Targi AKADEMIA Uniwersytetu Gdańskiego organizowane od ponad dwudziestu lat to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczycieli, ale także do wszystkich osób zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski.

W tym roku na zwiedzających czeka ponad 60 stoisk informacyjnych:

• polskie i zagraniczne  szkoły wyższe,
  • wydziały i jednostki Uniwersytetu Gdańskiego,
  • szkoły pomaturalne, policealne i językowe,
  • doradztwo zawodowe,
  • oferta kursów maturalnych,
  • zwiedzanie laboratoriów i pracowni naukowych,
  • zwiedzanie Biblioteki UG,
  • spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku,
  • próbne matury,
  • wykłady gości specjalnych.

Ważną i cenioną przez uczniów oraz nauczycieli pomorskich szkół częścią Targów są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy i tym razem odpowiedzą na pytania dotyczące tegorocznych matur. Eksperci z OKE przedstawią najczęściej popełniane błędy, na przykładach omówią możliwe rozwiązania zadań/poleceń oraz zasady oceniania egzaminów maturalnych. Jak co roku odbędą się także próbne matury – to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju.

W ramach Targów AKDEMIA 2016 odbędą się DNI OTWARTE UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO. To znakomita okazja, aby zwiedzić jeden z najnowocześniejszych akademickich kampusów w Polsce – Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego – nowoczesne budynki wydziałów, laboratoria, pracownie, aule i sale dydaktyczne, czy przyjazny zielony teren wokół. W ramach DNI OTWARTYCH w tym roku zaprezentują się 4 wydziały Uniwersytetu Gdańskiego oraz Biblioteka.

Na Wydziale Biologii będzie można odwiedzić katedry wydziału, wziąć udział w atrakcyjnie przygotowanych prezentacjach, zobaczyć metody odtwarzania zachodzących w przeszłości zmian środowiska przyrodniczego, podziwiać kolekcję roślin mięsożernych, poznać technikę hodowli in vitro do badań nad rozmnażaniem roślin, czy poznać technikę izolacji DNA. Będzie można także zwiedzić stałe ekspozycje – modele drapieżnych stawonogów, okazów wypchanych ptaków, ssaków i gadów, największe akwarium biotopu jeziora Malawi w Polsce, szkielety dużych ssaków i wystawę „Życie w lesie bursztynowym”, poświęconą bursztynowi i inkluzjom. Wydział Chemii zaprasza na atrakcyjne pokazy doświadczeń chemicznych z cyklu „I Ty możesz zostać chemikiem”, czy „Polubić chemię”, a także do wzięcia udziału w licznych ciekawych warsztatach laboratoryjnych oraz wykładach otwartych. Na Wydziale Historycznym będzie można zobaczyć techniki graficzne i malarskie wraz z wyjątkowymi eksponatami z historii sztuki, uczestniczyć w warsztatach archeologicznych, wykładach i prezentacjach, m.in. z zakresu etnologii. Swoją ofertę zaprezentuje także Wydział Filologiczny, będzie również okazja  zwiedzić jedną z najnowocześniejszych akademickich bibliotek w Polsce – Bibliotekę UG.

O studenckim życiu, aktywności w kołach studenckich, udziale w akademickiej kulturze i sporcie oraz radzeniu sobie w nowym środowisku będzie można porozmawiać ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji na stronach:

Targi AKADEMIA: http://targiakademia.pl/

DNI OTWARTE UG: http://www.targiakademia.pl/pl/dla_zwiedzajacych--program--dni_otwarte_ug/

PATRONI MEDIALNI

TVP S.A Oddział w Gdańsku

Radio Gdańsk

„Dziennik Bałtycki”

Trojmiasto.pl

Studia.tv

Studia.net

Radio MORS (Mega Otwarte Radio Studenckie Uniwersytetu Gdańskiego)

piątek, 26 lutego 2016 roku, 11:21