fbpx Święto Uniwersytetu Gdańskiego i jubileuszowy koncert | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Święto Uniwersytetu Gdańskiego i jubileuszowy koncert

Materiał promujący UGZapraszamy na uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z okazji 46.rocznicy powołania Uczelni. Święto Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 21 marca 2016 roku, w Auli Biblioteki Głównej im. Janusza Sokołowskiego, Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie, ul. Wita Stwosza 53. Początek uroczystości o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 19.00 odbędzie się koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka pt. „Miłość Ci wszystko wybaczy”. Wstęp wolny.

Uroczystość jubileuszu powołania Uniwersytetu Gdańskiego poprowadzi JM Rektor UG prof. Bernard Lammek.

• Hymn Rzeczypospolitej Polskiej
  • Powitanie gości
  • Przemówienie Rektora Uniwersytetu Gdańskiego
  • Wręczenie odznaczeń państwowych
  • Wręczenie nagród Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza
  • Nadanie medali  UG
  • Gaude, Mater Polonia!
  • Koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego
  • Gratulacje dla UG i zakończenie uroczystości

W czasie tegorocznej uroczystości zostaną wręczone odznaczenia państwowe, medale Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrody Nauczyciela Roku dla najlepszych nauczycieli akademickich UG im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza. Tegoroczni laureaci to: dr Beata Michno z Wydziału Biologii, prof. Mirosław Szreder z Wydziału Zrządzania oraz dr Wioletta Żmudzińska z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii.

Tego samego dnia o godz. 19.00 w Sali Teatralnej budynku Neofilologii, Gdańsk Oliwa ul. Wita Stwosza 51, odbędzie się Jubileuszowy Koncert pod dyrekcją prof. Marcina Tomczaka pt. Miłość Ci wszystko wybaczy. Wystąpią: Akademicki Chór UG, Zespół Kameralny Zagan Acoustic, Bogdan Kołakowski i Zespół Pieśni i Tańca UG Jantar. Wstęp na koncert jest wolny.

Tradycyjnie w czasie Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbywają się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni. Tegoroczne targi odbywają się w dniach 21-22 marca 2016 na Wydziale Prawa i Administracji UG, Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie, ul. Bażyńskiego 6. Informacja na temat targów oraz DNI OTWARTYCH znajduje się na stronie: http://www.targiakademia.pl/

Święto Uniwersytetu Gdańskiego odbywa się w rocznicę powstania Uczelni. Uniwersytet Gdański został powołany 20 marca w 1970 roku. Powstał  z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. To dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która łączy tradycję z nowoczesnością. Kształcenie we wszystkich niemal dziedzinach wiedzy akademickiej i w zawodach poszukiwanych na rynku pracy połączone jest z nowoczesnymi warunkami studiowania w jednym z największych na Pomorzu uniwersyteckich ośrodków,  który jest rozbudowywany w ramach Bałtyckiego Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie UG jest największą uczelnią wyższą w regionie pomorskim. Na jedenastu wydziałach studiuje ponad trzydzieści tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Kadra naukowa liczy tysiąc siedmiuset pracowników naukowo-dydaktycznych. Takie kierunki, jak biologia, biotechnologia, chemia, oceanografia, fizyka kwantowa, pedagogika, psychologia, prawo czy nauki ekonomiczne zaliczane są do krajowej czołówki.

czwartek, 17 marca 2016 roku, 12:25