fbpx Wyróżnienie dla dr Agaty Lubowickiej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wyróżnienie dla dr Agaty Lubowickiej

dr Agata LubowickaPraca naukowa dr Agaty Lubowickiej z Katedry Skandynawistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego pt. „W sercu Ultima Thule. Reprezentacje Grenlandii Północnej w relacjach z ekspedycji Knuda Rasmussena” została zakwalifikowana do wydania w serii „Monografie FNP”. Rada Wydawnicza Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, pełniąca rolę jury konkursu w programie Monografie, wyróżniła cztery nowe prace, w tym pracę dr Agaty Lubowickiej.

Agata Lubowicka (ur.1979): absolwentka linii duńskiej gdańskiej skandynawistyki, specjalizuje się w nauczaniu fonetyki duńskiej, historii literatury Danii i kultur arktycznych. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół literackich przedstawień Grenlandii i jej relacji z Danią w przeszłości i obecnie. Zajmuje się popularyzacją nauki w zakresie badań humanistycznych poświęconych literaturze, kulturze i społeczeństwu Grenlandii. Jest również tłumaczką literatury pięknej. Jesienią 2014 roku na Wydziale Filologicznym UG obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. UG, dr hab. Marii Sibińskiej „Analiza reprezentacji Grenlandii Północnej w dwóch epickich relacjach z ekspedycji Knuda Rasmussena – perspektywa postkolonialna”. Rozprawa ta w nieco zmienionej wersji została w styczniu 2016 roku zakwalifikowana do publikacji w serii Monografie FNP.

wtorek, 5 kwietnia 2016 roku, 11:28