fbpx Konferencja naukowa o Teatrze Wybrzeże | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konferencja naukowa o Teatrze Wybrzeże

Plakat 70-lecia Teatru WybrzeżeTeatr Wybrzeże oraz Katedra Dramatu, Teatru i Widowisk Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową KREACJE OSTATNIE DWUDZIESTOLECIE TEATRU WYBRZEŻE (1996-2016), która odbędzie się 14 października na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz 15 października na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże. Koncepcję konferencji stworzyła dr Joanna Puzyna-Chojka, natomiast opiekę naukową nad konferencją sprawuje prof. dr hab. Jan Ciechowicz.

14 października, Wydział Filologiczny UG, aula 1.43
godz. 10.00 – 13.00

dr Joanna Puzyna-Chojka: Trans/formacja. Teatr Wybrzeże wobec przemian estetycznych i strukturalnych przełomu wieków

dr Barbara Świąder-Puchowska: Wolność jest męcząca: między indywidualizmem a eklektyzmem. Dyrekcja Krzysztofa Nazara (1995-2000)