fbpx Dziennikarze akademiccy z całej Polski spotkają się w Gdańsku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dziennikarze akademiccy z całej Polski spotkają się w Gdańsku

I Konferencja OFMAW Gdańsku spotkają się przedstawiciele mediów akademickich z całej Polski. Organizatorzy programu współpracy szkół wyższych i sektora finansowego – Nowoczesne Zarządzanie Biznesem – organizują na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim II Krajową Konferencję Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich. Spotkanie zaplanowane zostało na 28-29 listopada 2016 r.

Konferencja zostanie zainaugurowana, 28 listopada br. o godz. 16:30 na Politechnice Gdańskiej przy okazji 71. Spotkania Europejskiej Unii Studentów współorganizowanego przez Parlament Studentów RP i ma na celu m.in. pogłębienie relacji w ramach środowiska mediów akademickich, wymianę doświadczeń oraz możliwość poszerzenia wiedzy, a także umiejętności z zakresu warsztatu dziennikarskiego.

Drugiego dnia, tj. 29 listopada od godz. 9:30 zaplanowana jest część warsztatowa – cykl spotkań z doświadczonymi praktykami zawodu: wydawcami, dziennikarzami i rzecznikami prasowymi, organizowana we współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Tego dnia zaplanowano m.in. panel dyskusyjny „Dziennikarz czyli kto?”, który poprowadzi Jacek Rakowiecki, prezes Funduszu Mediów, debatę „Dziennikarstwo vs. PR: dwa światy – symbioza czy rywalizacja?” – z udziałem rzeczników prasowych partnerów Programu NZB, oraz panel pt. „O permanentnej komunikacji kryzysowej czyli dlaczego tak trudno być skutecznym rzecznikiem prasowym”, który poprowadzi Wojciech Andrusiewicz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Konferencja ma stanowić okazję nie tylko do podsumowania pierwszego roku działalności Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich, ale także wspólnej dyskusji na temat kierunków dalszej aktywności i nieformalnej integracji.

Program II Krajowej Konferencji OFMA str 1Program II Krajowej Konferencji OFMA str 2

czwartek, 24 listopada 2016 roku, 11:59