fbpx Baw się! - Przyłącz się do tworzenia Gdyńskiej NIEMAPY | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Baw się! - Przyłącz się do tworzenia Gdyńskiej NIEMAPY

Gdyńskie słowaPomorski Park Naukowo- Technologiczny w Gdyni wspólnie z NIEMAPĄ, serią ilustrowanych przewodników dla dzieci zaprasza gdynian do wspólnej zabawy w poszukiwanie charakterystycznych dla tego miasta słów i zwrotów.

Gdynianie nazywają burzę „sztormem”, mówią „jo” zamiast tak i spotykają się "pod rybkami"- jakie jeszcze słowa i zwroty są charakterystyczne dla tego miasta?
Uzupełnij sondaż on-line (http://bit.ly/2kXdvQB ) oraz napisz kilka zdań o regionalizmach, o tym, że idiolekty miejskie to jedna z tych pięknych różnic, które nadają miastu kolorytu i charakteru a mieszkańcom przysparzają dumy... a także radości (lub śmiechu) z odkrywania tych różnic.

Dzięki sondażowi powstanie Ilustrowany Słowniczek Gdynianina zamieszczony w NIEMAPIE Gdynia, przewodniku dla rodzin, który powinien być wydany już w maju tego roku. Wtedy też będzie zorganizowana specjalna wystawa poświęcona Gdyni.

Treść wprowadzona przez: Marta Demartin
poniedziałek, 6 lutego 2017 roku, 14:40