fbpx Cyfrowobezpieczni w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Cyfrowobezpieczni w Radiu MORS

Gazetka ścienna SP 23 dotycząca zachowania w Internecie.Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdańsku bierze udział w ogólnopolskim projekcie Cyfrowobezpieczni - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. W ramach tego projektu uczniowie będą mieli okazję odwiedzić studio Radia MORS i nagrać własne opinie dotyczące cyfrowego bezpieczeństwa.

Od września wśród społeczności szkolnej uczniów, rodziców, nauczycieli prowadzone są różne działania związane z propagowaniem bezpiecznych zachowań w Sieci, z uwrażliwieniem na istniejące zagrożenia oraz nauką w jaki sposób dzieci powinny reagować na to co niepokoi je w Internecie. W Szkole Podstawowej nr 23 w Gdańsku realizując ten projekt uczniowie m.in.: wydali specjalny numer gazetki szkolnej STREFA 23 zawierający ciekawostki o Internecie i bezpieczeństwie w sieci, samorząd szkolny podsumował działania poszczególnych klas i stworzył Szkolne Zasady Bezpieczeństwa w Internecie, na lekcjach wychowawczych i informatyce przeprowadzone były zajęcia profilaktyczne z bezpieczeństwa w sieci, a 3 kwietnia odwiedzą studio radiowe Uniwersytetu Gdańskiego, w którym powstaje program Radia MORS. Uczniowie wezmą udział w debacie radiowej nt. bezpieczeństwa w sieci oraz przejdą szkolenie techniczne z nagrywania i montażu dźwięku. Zapoznają się też z pracą dziennikarzy radiowych, tym jak są tworzone informacyjne serwisy radiowe i jak powstaje reportaż dźwiękowy.

Szczegółowe informacje o projekcie Cyfrowobezpieczni - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa na stronie https://www.cyfrowobezpieczni.pl/

czwartek, 9 marca 2017 roku, 13:29