fbpx dr Michał Oszmaniec z grantem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

dr Michał Oszmaniec z grantem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

dr Michał OszmaniecFundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła drugie konkursy w programach HOMING i POWROTY. Finansowanie w łącznej wysokości 7,6 mln zł otrzyma dziesięcioro młodych doktorów, którzy będą realizować w Polsce innowacyjne projekty badawczo-rozwojowych. Wśród laureatów jest dr Michał Oszmaniec z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Program HOMING jest skierowany do osób z zagranicy, które chcą realizować w Polsce projekt badawczy. Ośmioro młodych doktorów otrzyma łącznie 6,1 mln zł na realizację projektów o charakterze staży podoktorskich.

Jednym z laureatów programu jest dr Michał Oszmaniec z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, który na realizację projektu „Teoria informacji przy ograniczonych zasobach: klasyczna symulowalność, rozszerzenia do uniwersalności oraz zastosowania w kryptografii i sensingu” otrzymał 749 670 zł.

Z kolei program POWROTY umożliwia dwojgu badaczy powrót do pracy naukowej po przerwie związanej z rodzicielstwem lub pracą poza obszarem nauki. Na realizację swoich projektów laureaci otrzymają łącznie 1,5 mln zł.

Do drugiego konkursu w programie HOMING zgłoszono 36 projektów, natomiast do programu POWROTY – 11 projektów. Laureaci obu programów będą współpracować m.in. z 13 zagranicznymi partnerami naukowymi, 3 polskimi partnerami naukowymi oraz jednym partnerem gospodarczym z Polski. Środki pozyskane od FNP pozwolą na sfinansowanie co najmniej 12 miejsc pracy dla naukowców zatrudnionych w projektach oraz 16 stypendiów dla młodych naukowców (studentów i doktorantów) zaangażowanych w realizację prac badawczych.

Finansowanie projektów zostało przyznane na dwa lata. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Pełna lista grantobiorców HOMING 2/2016: http://www.fnp.org.pl/grantobiorcy-homing-konkurs-22016/
Pełna lista grantobiorców POWROTY 2/2016: http://www.fnp.org.pl/grantobiorcy-powroty-konkurs-22016/

poniedziałek, 13 marca 2017 roku, 14:16