fbpx Historia turystyki. Polska i świat | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Historia turystyki. Polska i świat

Plakat spotkaniaMuzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spotkanie z profesorem Tadeuszem Stegnerem, autorem książki „Historia turystyki. Polska i świat”.

26 kwietnia 2017 r. godz. 18:00

Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1B

wstęp wolny

Autor w swej książce przedstawia dzieje tych, co wędrowali z „ciekawości i braku zajęcia” począwszy od narodzin pierwotnej turystyki w czasach starożytnych do upadku sytemu komunistycznego w Europie na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w. Twórca tej pracy jest historykiem i przez pryzmat tej dziedziny nauki patrzy na dzieje wypoczynku, snuje zatem opowieść, która dotyczy różnych rodzajów turystyki – nie tylko wypoczynkowej czy zdrowotnej, ale także wiejskiej, pielgrzymkowej, gastronomicznej, kulturowej czy militarnej. Poruszane są kwestie związane z uwarunkowaniami prawno-politycznymi rozwoju turystyki, ze zmianami w sposobie podróżowania i tworzenia się infrastruktury turystycznej (jak hotele, sanatoria, biura podróży, przewodniki), a także z przemianami obyczajowymi towarzyszącymi wyjazdom.

czwartek, 20 kwietnia 2017 roku, 15:49