fbpx Tajemnica istnienia. Debata Klubu Filozofuj! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Tajemnica istnienia. Debata Klubu Filozofuj!

fot. Henry Popiolek/ UnsplashCzym jest istnienie? Czy istnieje tylko to, co materialne? Na te i inne pytania podczas 9. debaty Klubu „Filozofuj!” w Gdańsku będą odpowiadać: prof. Adam Grobler (Uniwersytet Opolski) oraz prof. Jacek Wojtysiak (Katolicki Uniwersytet Lubelski). Goście ustosunkują się do następujących kwestii:

1. Czym jest istnienie?
2. Czy istnieją tylko obiekty materialne i ich pochodne, czy też można przyjąć jakąś bogatszą ontologię? Jakie sposoby istnienia mogłaby ona obejmować?
3. Czy pytanie Leibniza “dlaczego istnieje raczej coś niż nic?” jest źle postawione, czy też wyraża fundamentalny problem filozoficzny?

Debata odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności, 22 czerwca o godzinie 18:00. Wstęp wolny!  Więcej informacji tutaj.

czwartek, 15 czerwca 2017 roku, 0:52