fbpx Konferencja Międzynarodowa Media – Biznes – Kultura 2017 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Konferencja Międzynarodowa Media – Biznes – Kultura 2017

media biznes kulturaRadio MORS objęło patronatem medialnym kolejną edycję Konferencji Międzynarodowej Media – Biznes – Kultura 2017. Konferencja planowana jest 12 i 13 października na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i w Europejskim Centrum Solidarności.

Zagadnienia z kręgu komunikacji medialnej od lat są przedmiotem zainteresowań naukowców reprezentujących różne dziedziny wiedzy. Inne spojrzenie na media prezentują ekonomiści, a odmienne – prasoznawcy, socjologowie, psycholodzy, językoznawcy, historycy czy eksperci z zakresu komunikacji społecznej. Te interdyscyplinarne badania związane z postrzeganiem komunikacji publicznej są niezwykle potrzebne w dobie coraz intensywniejszych relacji mediów z podmiotami rynkowymi oraz wobec roli, jaką odgrywają media w kulturze oraz życiu społecznym i politycznym.

Współczesny człowiek nie może już się obyć bez informacji, której kształt stwarza ogromne pole do badań środków masowego przekazu i siły ich oddziaływania w skali świata, państwa czy regionu. To znaczenie mediów stwarza zarówno szanse, jak i zagrożenia, które wymagają krytycznej refleksji. Istota zjawiska, jakim jest komunikowanie publiczne, wymaga więc nieustannych aktualizacji, które poszerzając wiedzę z zakresu komunikowania – rewidują – lub przynajmniej uzupełniają – dotychczasowe spojrzenie na media. Zapraszając Państwa na cykliczną konferencję Media-Biznes-Kultura, mamy nadzieję, że jak zwykle pokaże ona nie tylko rolę mediów we współczesnym świecie, ale wyznaczy typowe obszary dla poszukiwań medioznawczych. Ze względu na wielość i różnorodność spojrzeń na funkcję mediów do dyspozycji badaczy organizatorzy oddali kilka paneli tematycznych.

***

Przewidziane są panele naukowe dla studentów i doktorantów. Młodzi badacze będą mówić m.in. o manipulacji w mediach, nowych mediach i ich wpływie na życie społeczne oraz etyce dziennikarskiej.

***

Podczas Konferencji omówimy także praktyczne aspekty współczesnego dziennikarstwa i zawodów okołomediowych. Dla wszystkich zainteresowanych – studentów i nie tylko – zorganizowane zostaną dwa panele dyskusyjne z udziałem praktyków.

***

Już niedługo ogłosimy także gości specjalnych Konferencji!

***

Pełen program Konferencji już wkrótce na stronie internetowej konferencji.

Dla słuchaczy wstęp wolny!

Komitet Naukowy Konferencji

Prof. dr hab. Wiktor Pepliński (przewodniczący)

Prof. dr hab. Jolanta Maćkiewicz

Prof. dr hab. Elżbieta Wierzbicka-Piotrowska