fbpx II Kongres Młodzieżowych Rad Pomorza | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

II Kongres Młodzieżowych Rad Pomorza

Uczestnicy I Kongresu Młodzieżowych Rad PomorzaMłodzieżowa Rada Województwa Pomorskiego zaprasza na II Kongres Młodzieżowych Rad Pomorza, który odbędzie się 21 września w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego.

Młodzieżowa Rada Województwa Pomorskiego (MRWP) w ramach założeń statutowych scala środowisko Młodzieżowych Rad i Radnych - lokalnych liderów. W województwie pomorskim funkcjonuje 26 Młodzieżowych Rad na różnych szczeblach skupiające ok. 600 osób.

Nadal brakuje im przestrzeni do wymiany doświadczeń i integracji środowiska, szczególnie, że część funkcjonujących Młodzieżowych Rad nie bierze udziału w obradach MRWP. Brakuje jednolitych standardów funkcjonowania Młodzieżowych Rad i profesjonalnych szkoleń dla nich. Dlatego MRWP zauważyła potrzebę głębszej integracji środowiska, która sprzyjałaby zacieśnianiu współpracy i wspólnym projektom. Brakuje również wiedzy wśród dorosłych decydentów czym tak naprawdę są Młodzieżowe Rady i jak z nimi współpracować. Organizatorzy spotkania chcą to zmienić debatą o stanie środowiska Młodzieżowych Rad i ich roli w samorządach.

Pomysł organizacji I Kongresu narodził się wśród radnych poprzedniej kadencji w roku 2016. Wydarzenie - organizowane w pełni przez Radnych- zgromadziło blisko 120 uczniów, opiekunów Rad i samorządowców. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Skuteczna Młodzieżowa Rada. Zaproszenie kierowane jest zarówno do Młodzieżowych Radnych z województwa pomorskiego, ale również do opiekunów i samorządowców. Dla samorządowców planowane jest spotkanie, na którym przedstawione zostaną założenia "Karty zasad tworzenia Młodzieżowych Rad Gmin". Dla opiekunów zostanie przeprowadzony warsztat integracyjny.

Program:

10:00 – powitanie uczestników

10:15 – 11:30 Debata „być liderem – co oznacza reprezentowanie swoich wyborców?"

11:35 – 12:25 Prezentacja narzędzia do przeprowadzania wyborów do MR

12:30 – 13:15 Przerwa kawowa/kanapkowa/ sesja plakatowa

13:15 – 14:30 Integracja opiekunów

13:15 – 14:30 Wystąpienia medialne – szkolenie przygotowane przez Radio Uniwersytetu Gdańskiego MORS

13:15 – 14:30 Sesja dla samorządowców

14:00 – 15:00 Sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego

Pokażmy się! - Prezentacja działań Młodzieżowych Rad – sesja plakatowa na korytarzu UMWP.

Wydarzenie odbędzie się 21 września w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego, dzięki współpracy Departamentu Edukacji i Sportu UMWP.

środa, 6 września 2017 roku, 10:49