fbpx Opinie o Konstytucji dla Nauki | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Opinie o Konstytucji dla Nauki

Konstytucja dla Nauki budzi w środowisku poważne kontrowersje. Sam projekt poprzedziły bezprecedensowe konsultacje: 574 dni - tyle trwały prace nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym i nauce - powiedział  podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Opinie na temat ustawy 2.0 przedstawicieli dużych uczelni, przedłożone są w niniejszym materiale filmowym. Wypowiadają się: prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik, prof. dr hab. inż. Michał Kleiber, prof. dr hab. inż. Krzysztof Malinowski, prof. dr hab. Wacław Rapak oraz Mariusz Srokol Koordynator ds. informacji i PR Narodowego Kongresu Nauki.

W dwudniowym kongresie w Krakowie wzięło udział niemal 3 tys. przedstawicieli środowiska akademickiego.

piątek, 22 września 2017 roku, 14:56