fbpx Cafe NGO – film o organizacjach społecznych | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Cafe NGO – film o organizacjach społecznych

Klaps filmu Cafe NGO scena 1W Gdańsku powstaje wyjątkowy serial fabularny. To pierwszy tego typu serial w Polsce, który będzie promował działalność organizacji społecznych i pasję pomagania!

Fabuła zawiera wątki bliskie większości młodych ludzi - historie związane ze studiami, pracą, historie miłosne. Jednak tym, co najbardziej łączy tę grupę przyjaciół, jest pasja pomagania innym ludziom. Oprócz studiów, czy pracy zawodowej, każde z nich angażuje się w działalność różnych organizacji pozarządowych - fundacji, stowarzyszeń itp…

Nie zabraknie także drobnych intryg oraz nagłych zwrotów akcji. W każdym odcinku pojawi się też ciekawa akcja społeczna (lub pomysł na nią). Nierzadko bohaterami odcinka będą prawdziwi przedstawiciele sektora NGO! Będzie to doskonała okazja do przedstawienia ciekawej idei w ramach fabuły serialu. Aktorami pojawiającymi się w serialu będą także profesjonalni artyści, osoby znane.

Główna akcja fabuły toczy się w Gdańsku. W serialu będziemy mogli zobaczyć charakterystyczne miejsca tego miasta. Filmowa kawiarnia społeczna “Cafe NGO” jest kultowym miejscem spotkań lokalnej społeczności. W tym - głównych bohaterów serialu – grupy przyjaciół, młodych ludzi zaangażowanych społecznie.

Co ciekawe, filmową kawiarnią będzie tak naprawdę So Stay Hotel - miejsce bezpośrednio realizujące misję społeczną, a konkretnie - ideę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Oprócz walorów typowo rozrywkowych, serial będzie dla młodych ludzi naturalnym wzorcem angażowania się w aktywności społeczne, kulturalne, oraz wolontariat.

W październiku odbył się casting do serialu. Producenci wyłonili blisko dwadzieścia osób które pojawią się w serialu. Będą to zarówno profesjonalni aktorzy, jak i osoby stawiające swoje pierwsze kroki w filmie. Autorem serialu jest Paweł Mariusz Piotrowski, autor wielu filmów reklamowych, dokumentalnych, oraz cyklicznych programów telewizyjnych, autor zdjęć do wielu produkcji komercyjnych oraz telewizyjnych.

“Ta inicjatywa jest dla mnie czymś więcej, niż tylko projektem filmowym. Fabuła “Cafe NGO” zawiera wiele wątków dotyczących pomagania, oraz promowania postaw prospołecznych. Będziemy także promowali autentyczne inicjatywy, oraz instytucje pomocowe. To, jak wiele osób zaangażowało się w ten projekt, a także opinie na jego temat, są dla mnie potwierdzeniem, że kierunek jest słuszny. Z założenia, projekt ma być oparty na crowdfundingu, jednak już teraz, niezależnie od wyników zrzutki, udało się zgromadzić grupę wspaniałych osób, które zgodziły się włączyć społecznie w produkcję odcinka pilotażowego. Dzięki temu, zdjęcia ruszą jeszcze w listopadzie tego roku” - mówi Paweł Mariusz Piotrowski.

Partnerem projektu jest Fundacja Inicjowania Rozwoju UP Foundation. “Od sześciu lat promujemy ideę zaangażowania oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracy pomiędzy sektorem biznesu, samorządu i organizacjami pozarządowymi. Jesteśmy organizatorem przedsięwzięcia pn. Forum Inicjowania Rozwoju oraz operatorem Funduszu Inicjowania Rozwoju, w ramach którego, wraz z partnerami, wspieramy innowacyjne pomysły - mówi Monika Hinc, Prezes Fundacji.

Producentem wykonawczym serialu jest firma Multistudio.TV, firma posiadająca 15 lat doświadczenia w produkcji telewizyjnej i filmowej.

Zachęcamy do aktywnego współtworzenia serialu poprzez dołączenie do kampanii crowdfundingowej. Link do zbiórki na portalu zrzutka.pl znajduje się na stronie www.cafengo.pl

piątek, 17 listopada 2017 roku, 9:51