fbpx Uniwersytet Gdański podpisał Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uniwersytet Gdański podpisał Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

Sygnatariusze Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności UczelniUniwersytet Gdański, wspólnie z 21 polskimi szkołami wyższymi,  podpisał Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Sygnatariusze Deklaracji zobowiązali się w niej m.in. do pielęgnowania wartości akademickich, a w szczególności sumienności, obiektywizmu, niezależności, otwartości i przejrzystości, upowszechniania idei równości, różnorodności, tolerancji, respektowania i ochrony prawa człowieka, dbania o ład organizacyjny uczelni, opierając jej zarządzanie na fundamentach społecznej odpowiedzialności.

Uroczyste podpisanie Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni przez przedstawicieli polskich szkół wyższych – rektorów i prorektorów odbyło się 16 listopada 2017 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie w czasie konferencji zatytułowanej Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu,  Deklarację podpisało 21 polskich uczelni, a w  imieniu Uniwersytetu Gdańskiego podpis pod Deklaracją złożył Prorektor ds. Rozwoju prof. dr hab. Krzysztof Bielawski.

Konferencja poświęcona była tytułowej społecznej odpowiedzialności nauki, która jest jednocześnie ważnym elementem Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Istotną rolę w tak rozumianym rozwoju odgrywa współpraca środowiska biznesowego z przedstawicielami polskiej nauki. Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Nauki opiera się na założeniu, że nauka ma służyć całemu społeczeństwu, a zatem uczelnie w swoich strategiach działania powinny uwzględniać interesy społeczne, ochronę środowiska oraz współpracę z otoczeniem.

Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademię Leona Koźmińskiego, Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

piątek, 17 listopada 2017 roku, 13:39