fbpx Jubileusz prof. Wojciecha Kubińskiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Jubileusz prof. Wojciecha Kubińskiego

prof. Wojciech KubińskiWydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego wraz z zaproszonymi gośćmi świętował Jubileusz 40-lecia pracy akademickiej Profesora Wojciecha Kubińskiego (Katedra Translatoryki Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG). Uroczystość połączona z prezentacją księgi pamiątkowej „Pod Pretekstem Słów”,  przygotowanej na cześć Jubilata, była okazją do wspomnień i podziękowań.

Przyjaciele i współpracownicy podkreślali dokonania Profesora na polu językoznawstwa, literaturoznawstwa, przekładoznawstwa i przekładu w praktyce. Z uznaniem i wdzięcznością odnoszono się do wpływu Pana Profesora na losy osób, które spotyka na swojej drodze. Na zakończenie zespół „Obsesja” uhonorował Jubilata krótkim występem. Uroczystość odbyła się 8 grudnia 2017 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

środa, 13 grudnia 2017 roku, 14:00