fbpx Instytut Konfucjusza przy UG zainaugurował obchody Chińskiego Nowego Roku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Instytut Konfucjusza przy UG zainaugurował obchody Chińskiego Nowego Roku

Widowisko taneczne „Szczęśliwego Chińskiego Nowego Roku”Barwne widowisko taneczne „Szczęśliwego Chińskiego Nowego Roku” w wykonaniu elitarnej grupy tanecznej Youth Dance Company z Pekińskiej Akademii Tańca (Beijing Dance Academy), zaprezentowane 31 stycznia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim z okazji nadchodzącego Chińskiego Nowego Roku było artystyczna formą prezentowania radości z okazji tego święta.

Chiński Nowy Rok zwany również Świętem Wiosny, który – jako święto ruchome – nadejdzie w tym roku w dniu 16 lutego jest najważniejszym i najbardziej uroczyście obchodzonym świętem w Chinach. Tradycyjnie już Ministerstwo Kultury Chin, w ramach promocji Chińskiej Republiki Ludowej w Europie, zorganizowało międzynarodowe tournée artystyczne z tej okazji.

Na bogaty program spektaklu „Szczęśliwego Chińskiego Nowego Roku” składały się etiudy taneczne łączące chińską tradycję z nowoczesnością. Widzowie zobaczyli 10 różnorodnych pokazów, każda część spektaklu przedstawiała inny typ tańca i muzyki inspirowanych dziełami chińskiej kultury we wspaniałych, współczesnych i klasycznych aranżacjach. Widownia Teatru Szekspirowskiego zapełniona była po brzegi a chińscy tancerze zostali nagrodzeni owacjami na stojąco.

Występ odbył się pod patronatem Ministerstwa Kultury Chin i Konsulatu Generalnego Chin w Gdańsku, zorganizowany został dzięki współpracy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Instytutu Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim.

środa, 7 lutego 2018 roku, 12:09