fbpx Esencja piękna | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Esencja piękna

Baner spotkania pt Esencja pięknaEuropejskie Centrum Solidarności oraz magazyn Filozofuj! zapraszają na debatę wokół 19 numeru Filozofuj!" na temat piękna.

Czym jest piękno? Czy piękne jest to co się komu podoba, czy też można mówić o jakichś uniwersalnych kanonach piękna? Jaka jest różnica pomiędzy pięknem a kiczem? Odpowiedzi na powyższe pytania podejmą się nasi zaproszeni goście, autorzy artykułów zamieszczonych w 19 numerze „Filozofuj!”. Będą to prof. Anna Chęćka (Uniwersytet Gdański), dr Monika Bokiniec (Uniwersytet Gdański, redaktor prowadząca 19 nru „Filozofuj!” ), oraz dr Piotr Kozak (Uniwersytet Białostocki). Zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności 23 lutego o godzinie 18:00!

Anna Chęćka Dr hab., profesor nadzwyczajny, Zakład Estetyki i Filozofii Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, badawczo zajmuje się filozofią muzyki i estetyką. Jest także pianistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku i Konserwatorium w Paryżu. Gdy nie czyta książek ani nie gra na fortepianie, fotografuje, biega, gotuje albo wącha perfumy.

Monika Bokiniec – Filozofka, socjolożka, tłumaczka, pracuje w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. W filozofii bada relacje między sztuką a moralnością, zagadnienia związane z humorem oraz płcią kulturową. Jako pracująca matka trójki małych dzieci na razie nie ma wolnych chwil, ale jak już będzie je miała, wróci do śpiewania w chórze.

Piotr Kozak – Doktor filozofii, adiunkt w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Specjalizuje się w filozofii umysłu, epistemologii i estetyce. Autor m.in. książek Sztuka i myśl (Warszawa 2015) oraz Co to jest myślenie? (Warszawa 2015).

Spotkanie poprowadzi: Natalia Marcinowska

Spotkanie podzielone jest na dwie części: najpierw będziemy mogli wysłuchać dyskusji zaproszonych gości a następnie głos zostanie oddany publiczności – każdy z przybyłych będzie mógł zadać pytanie.

Zapraszamy do dyskutowania, słuchania i dzielenia się swoimi przemyśleniami – filozofujmy!

poniedziałek, 12 lutego 2018 roku, 12:37