fbpx Zawód Dziennikarz – Małgorzata Żerwe | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zawód Dziennikarz – Małgorzata Żerwe

Małgorzata ŻerweJak wygląda tworzenie reportażu radiowego od kuchni? I co trzeba wiedzieć, nim się za niego zabierzecie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w audycji Zawód Dziennikarz. Aleksandra Brzezińska rozmawia w niej z Małgorzatą Żerwe, reportażystką Radia Gdańsk. Emisja audycji we wtorek o 19.00 i w czwartek o 13.00.

Małgorzata Żerwe pracuje w Redakcji Publicystyki Radia Gdańsk od 1997 roku. Autorka felietonów, recenzji i wywiadów z artystami. Od 1999 r. obok reportażu artystycznego zajmuje się reportażem publicystycznym. Jej praca była wielokrotnie nagradzana – m.in.
- reportaż Tunele miłości. Przystanek Las Vegas został wyróżniony w konkursie Prix Italia i zdobył nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Artystycznych Form Radiowych,

- za reportaż Duchy z Placu Czerwonego zdobyła Grand Prix Prezesa Polskiego Radia,

- reportaż Tylko Piaski wygrał ogólnopolski konkurs na reportaż radiowy "Pogranicze 2012,

- reportaż Ludziom i zwierzętom zdobył nagrodę Premiera roku w ogólnopolskim konkursie reportażystów "Melchiory".

poniedziałek, 19 lutego 2018 roku, 13:48