fbpx Wywiad z Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego w Radiu UG MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wywiad z Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego w Radiu UG MORS

JM Rektor Prof. UG Jerzy GwizdałaZ okazji 48 rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego przeprowadziliśmy wywiad z Jego Magnificencją Rektorem prof. UG Jerzym Gwizdałą. Zapytaliśmy o najważniejsze wydarzenia mijającego roku, planowane inwestycje i udział przedstawicieli uczelnii w pracach nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym. Wywiad będzie emitowany w Radiu UG MORS w poniedziałek o godzinie 10.00 i we wtorek o godzinie 12.00.

- Ostatnie 12 miesięcy były bardzo dobre dla Uniwersytetu Gdańskiego – mówi Rektor UG. – Nasi pracownicy osiągnęli wiele sukcesów, wśród których można wymienić kilka ostatnich - Nagrodę Heweliusza dla prof. Cezarego Obracht-Prondzyńskiego w dziedzinie nauk humanistycznych, dr Agnieszka Gajewicz otrzymała z kolei bardzo prestiżową i międzynarodową nagrodę International Rising Talents, mgr Piotr Zieliński został wyróżniony Nagrodą im. Jana Uphagena. Cieszymy się z sukcesów pracowników i jednocześnie przygotowujemy się do zwiększenia liczby zatrudnionych nauczycieli akademickich, w tym także naszych absolwentów, zarówno tych po ukończonych studiach magisterskich jak i doktoranckich.

Prof. UG Jerzy Gwizdała zwrócił też uwagę na współpracę Uniwersytetu Gdańskiego z innymi uczelniami.

- Podpisaliśmy umowę o współpracy m.in. z Uniwersytetem Medycznym w Gdańsku – przypomina Rektor UG. – Umowa ta przewiduje integrację w zakresie nauki, badań naukowych, dydaktyki, a także wdrożeń do gospodarki wyników badań. O tym, że taka współpraca jest bardzo efektywna najlepiej świadczy najwyższa możliwa ocena jaką otrzymał Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii i utworzona przy nim Międzynarodowa Agenda Badawcza w zakresie badań nad szczepionkami przeciwko nowotworom.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu z JM Rektorem prof. UG Jerzym Gwizdałą, który będzie emitowany w Radiu UG MORS w poniedziałek o godzinie 10.00 i we wtorek o godzinie 12.00.

piątek, 16 marca 2018 roku, 14:50