fbpx Paulina Jędrak finalistką polskiej edycji konkursu FameLab 2018 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Paulina Jędrak finalistką polskiej edycji konkursu FameLab 2018

Występ Pauliny JędrakWśród 10 finalistów 7. polskiej edycji konkursu FameLab organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik we współpracy z British Council znalazła się mgr Paulina Jędrak z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG, która zaprezentowała w półfinale działanie nożyczek molekularnych do cięcia DNA. Konkurowała ona z 25 młodymi naukowcami, którzy stanęli na scenie, aby w ciągu 3 minut zaprezentować w inspirujący i przejrzysty sposób temat związany z ich badaniami naukowymi.

FameLab to konkurs międzynarodowy organizowany co roku w ponad 25 krajach całego świata. Jego celem jest wsparcie naukowców w ich pracy zawodowej poprzez doskonalenie ich umiejętności wystąpień publicznych i autoprezentacji. Wystąpienia oceniane są w 3 kategoriach: poprawność pod względem merytorycznym, jasność przekazu oraz charyzma. Do udziału w konkursie zapraszane są osoby prowadzące badania naukowe z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych i technicznych.

Finał krajowy konkursu odbędzie się 19 maja 2018 r. Będzie on poprzedzony trzydniowym szkoleniem z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych.

Informacja o konkursie na stronie Centrum Nauki Kopernik: http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/famelab/

środa, 21 marca 2018 roku, 14:48