fbpx Rozmowy o współpracy z uniwersytetem z Cadiz | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Rozmowy o współpracy z uniwersytetem z Cadiz

Baner Cei MarProrektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. Piotr Stepnowski gościł reprezentanta European Universities - prof. Jose A. Munoz-Cueto z University of Cadiz w Hiszpanii. Celem spotkania była dyskusja o możliwościach przyszłej współpracy akademickiej dotyczącej wymiany studentów, pracowników naukowych i administracyjnych oraz wzajemnego udziału przy badaniach i publikacjach.

Podczas spotkania Prof. Jose A. Munoz-Cueto przedstawił różne obszary badań związanych z morzem, które są wspierane i promowane przez program Cei-Mar (Campus of International Excellence of the Sea). Dyskusja dotyczyła potencjalnego udziału Uniwersytetu Gdańskiego, a w szczególności Wydziału Oceanografii i Geografii w projekcie.

Gość spotkał się także z przedstawicielami Wydziału Oceanografii i Geografii oraz odwiedził statek badawczy UG „Oceanograf”.

Podstawowym celem projektu Cei-Mar jest zrzeszenie środowiska akademickiego, naukowego, przedsiębiorców oraz promowanie edukacji i badań w różnych obszarach dotyczących morza.

środa, 11 lipca 2018 roku, 14:47