fbpx Dzień Ryby w Helu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dzień Ryby w Helu

Plakat Dnia ryby w HeluFundacja WWF Polska oraz Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Prof. Krzysztofa Skóry serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu „Dzień Ryby”, które odbędzie się 28.07.2018 r. w godz. 11:00 - 17:00 w Helu.

W tym dniu na wszystkich odwiedzających czekać będzie specjalnie przygotowany punkt edukacyjny WWF Polska oraz stoisko wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, przy których będzie czekać mnóstwo atrakcji, o których można przeczytać poniżej.

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twoje codzienne wybory zakupowe kształtują przyszłość i mają wpływ na stan populacji ryb dziko żyjących oraz ludzi z krajów rozwijających się, z których często te ryby pochodzą? Niezrównoważone rybołówstwo i nadmierne przełowienie są największym zagrożeniem dla ryb morskich.

Poznaj gatunki ryb najchętniej konsumowane w Polsce i dowiedz się więcej na temat odpowiedzialnej konsumpcji. Każda osoba odwiedzająca stoisko WWF Polska oraz Błękitnego Patrolu WWF otrzyma poradnik rybny WWF ,,Jaka ryba na obiad?" Dzięki niemu możesz wybierać ryby ze zrównoważonych połowów i odpowiedzialnych hodowli nie wywierając negatywnego wpływu na ich liczebność.

Porozmawiasz z wolontariuszami Błękitnego Patrolu WWF na temat ich codziennej, pełnej pasji pracy.

Morze Bałtyckie to dom ssaków morskich - fok i morświnów. Dzięki obecności specjalistów z Fundacji WWF Polska oraz wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, którzy niosą pomoc tym niezwykłym zwierzętom, będzie można uzyskać ciekawe informacje o życiu bałtyckich ssaków.

Od godz. 12:00 będzie można również uzyskać informacje o projekcie ,,Ochrona ssaków i ptaków morskich i ich siedlisk" prowadzonym przez WWF Polska razem ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Prof. Krzysztofa Skóry, mającym na celu ich ochronę . Dowiesz się również, czym są pingery i jak działają oraz dlaczego warto rozwijać alternatywne narzędzia połowowe.

Dla najmłodszych odwiedzających przygotowano szereg gier, konkursów i quizów o tematyce morskiej. Dzięki wzięciu udziału w aktywnościach będzie można zdobyć upominki przygotowane specjalnie na tę okazję.

Bałtyk to jedno z najmłodszych i jednocześnie najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie. Jest akwenem szczególnie wrażliwym, a prawie 85 milionów ludzi, którzy mieszkają w jego zlewisku przyczynia się do nadmiernego zanieczyszczenia jego wód. Tylko 4 na 11 stad ryb w Bałtyku nie jest przeławianych.

Co jest największym wyzwaniem, przed którym stoi Bałtyk? Czym są ,,pustynie beztlenowe"? Jakie zagrożenie niosą mikrocząsteczki plastiku? Na te i inne pytania uzyskają odpowiedzi uczestnicy ,,Dnia Ryby" w Helu.

Stoisko Fundacji WWF Polska oraz Błękitnego Patrolu WWF będzie zlokalizowane na placu przed wejściem do fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

środa, 25 lipca 2018 roku, 15:40