fbpx Gdański Salon Maturzystów | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gdański Salon Maturzystów

Baner Gdańskiego Salonu MaturzystówPo raz dwunasty Uniwersytet Gdański będzie gospodarzem Gdańskiego Salonu Maturzystów – imprezy edukacyjnej, podczas której matura „spotyka się” ze studiami. Licealiści będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i naukową uczelni Trójmiasta 17 i 18 września w godzinach 8.30-15.00 na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Prezentacje ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku na temat matury w roku 2019 i spotkania z uczelniami to najważniejsze punkty programu Gdańskiego Salonu Maturzystów, którego gospodarzem będzie UG. Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii Salon Maturzystów Perspektywy 2018, która we wrześniu obejmuje  16 miast akademickich w całym kraju. Weźmie w niej udział ponad 130 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów ogólnokształcących i techników.

- Od 12 lat pomagamy kolejnym rocznikom maturzystów przygotować się do majowego egzaminu i wybrać kierunek studiów oraz uczelnię – podkreśla Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Salonu. – Dla wielu młodych ludzi udział w Salonie to pierwsza okazja do wizyty na uczelni i bodziec do poważniejszego myślenia o swojej przyszłości. Jednak podstawą jest oczywiście dobrze zdana matura. Dzięki prezentacjom ekspertów OKE w Gdańsku, goście Salonu poznają szczegółowo wymagania i procedury egzaminu maturalnego. To wiedza, która z pewnością zaprocentuje podczas egzaminu i pomoże im osiągnąć lepszy wynik, a potem świadomie wybrać studia.

Podczas Salonu maturzyści będą mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców pracujących w gdańskich poradniach psychologiczno- pedagogicznych, którzy sprawdzą ich predyspozycje i pomogą w zbudowaniu optymalnej ścieżki kształcenia.

Eksperci OKE w Gdańsku przygotowali prezentacje na temat przedmiotów obowiązkowych i tych najczęściej zdawanych na maturze jako przedmiot dodatkowy. Będzie też wykład „Wszystko o maturze 2019”, który poprowadzi Irena Łaguna, dyrektor OKE. Warto nie tyko wysłuchać go uważnie (i ze zrozumieniem), ale i zrobić sobie notatki, żeby we wrześniu wypełnić prawidłowo deklarację maturalną (czas jest do końca miesiąca), a w maju 2019 wiedzieć, co robić, gdy pociąg, którym jedziemy na egzamin, ma ogromne spóźnienie albo w dniu egzaminu budzimy się z wysoką gorączką…

- Zapraszam do udziału w Gdańskim Salonie Maturzystów wszystkich młodych ludzi, którym zależy na tym, żeby doskonale przygotować się do egzaminów i osiągnąć jak najlepszy wynik – mówi dyrektor Irena Łaguna. – To prawda, że czeka ich wiele pracy, ale też i nagroda za ten wysiłek może być wspaniała. Matura to egzamin, który nic nie traci ze swojej wartości ani symbolicznego znaczenia. Był i jest progiem dorosłości.

Żeby ten próg bezpiecznie przekroczyć w maju przyszłego roku, trzeba przyjść na Gdański Salon Maturzystów we wrześniu.

SZCZEGÓŁY NA STRONIE: www.salonmaturzystow.pl/gdansk

środa, 12 września 2018 roku, 15:09