fbpx Nadchodzą ćwierćfinały E-AMPów | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Nadchodzą ćwierćfinały E-AMPów

e-ampy plakatE-sportowe Akademickie Mistrzostwa Polski – wypełniły lukę, którą Akademicki Związek Sportowy dostrzegł w środowisku studenckim. I będą wypełniać ją dalej, bowiem przed nami druga edycja zmagań. Finał na żywo odbędzie się na początku grudnia w Warszawie. Tegoroczna rywalizacja odbędzie się w trzech dyscyplinach - Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 19. Uczestnicy powalczą o tytuł Akademickiego Mistrza Polski na nowych zasadach. Nie zabraknie także licznych nagród – o czym warto się przekonać. 2 listopada startują pierwsze ćwierćfinały i potrwają do połowy miesiąca. Transmisje LOL i CS:GO na kanale: https://www.twitch.tv/esports_assoc.

Więcej na temat tegorocznej edycji:

Uczestnicy tegorocznej edycji E-AMPów powalczą o tytuł Akademickiego Mistrza Polski na nowych zasadach. Od tego roku wszyscy członkowie składów muszą posiadać status studenta jednej i tej samej uczelni wyższej. Na etapie półfinałów wymagane jest członkostwo w AZS. Drużyna w odniesieniu do CS:GO oraz League of Legends – składać powinna się z pięciu podstawowych zawodników. Wszystkie zespoły muszą także, legitymować się nazwą swojej uczelni. Status studenta oraz identyfikacja z uczelnią dotyczy pozostałych graczy - zawodników FIFA. Zmianie uległa także forma gratyfikacji. W tym roku na uczestników czekają nie tylko medale, nagrody finansowe i rzeczowe, ale przede wszystkim miejsce w grupie finałowej ligi Edu Esports League oraz możliowość uczestnictwa w obozach i szkoleniach organoizowanych przez Akademicki Związek Sportowy.

CS:GO oraz League of Legends - każdy z czterech eliminacyjnych turniejów odbędzie się w drabince pojedynczej eliminacji BO1. Finaliści wszystkich drabinek awansują bezpośrednio do II etapu kwalifikacji, czyli ćwierćfinałów. Te zaplanowano na pierwszą połowę listopada. W nich zacznie obowiązywać system BO3. Triumfatorzy pojedynków otrzymają promocję na zwieńczenie LAN-owe, które odbywać się będzie na żywo w Warszawie. W przypadku rozgrywek FIFA 19 system BO3 obowiązywać będzie natomiast już od I etapu. Na wirtualnych murawach gracze rywalizować będą w trybie „FIFA 19 Ultimate Team sezon meczów towarzyskich”. Od ćwierćfinałów rozgrywki w CS:GO i LOL’a będą relacjonowane przez ekspertów.

Więcej informacji na temat obsługi E-AMPÓW, a więc wspierających nas partnerów, komentatorów czy prowadzącego scenę, a także samych finałów LAN-owych ogłosimy niebawem. Więcej informacji na stronie www.e-ampy.pl oraz na profilu FB @eampyy

Terminy, pary, uczelnie ćwierćfinałów:

LOL

02.11 (piątek) 17:00

1. Inżynierzy (Politechnika Wrocławska) – WATAHA (Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie)

2. AGHresorzy (Akademia Górniczo Hutnicza w Katowicach) – Koziołki (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)

03.11 (sobota) godz. 14:00

1. Smoki (Politechnika Krakowska) – Szybkie Koziołki (Politechnika Poznańska)

2. Tytani (Politechnika Łódzka) – Lwy (Politechnika Gdańska)

CS:GO

16.11 (piątek) godz. 17:00

1. UnderratEd (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) – Koledzy Kamila (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie)