fbpx Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2018 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2018

plakat nowyTegoroczna tematyka Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji (OTD) skupia się wokół 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 100-lecia przyznania kobietom praw wyborczych w Polsce, a także wokół świętowania Dnia Służby Zagranicznej. Wydarzenie w Trójmieście rozpocznie się 12 listopada.

W ramach OTD przeprowadzimy debatę oraz wykład eksperta DR B. AMB Sławomira Klimkiewicza,  który dotyczyć będzie wykorzystania dyplomacji w rozwiązywaniu konfliktów (tzw. Soft Power). Debata zostanie zorganizowana wspólnie z Instytutem Debaty Publicznej. Tezą debaty będzie “Dyplomacja jest najskuteczniejszym narzędziem rozwiązywania konfliktów międzynarodowych”. Następnie, na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się pokaz filmu pt.:„Pod opieką wiecznego słońca”, który przedstawia międzynarodową sytuację związaną z Koreą Północną. Chcielibyśmy przybliżyć studentom problematykę poprzez rozmowę tematyczną z gośćmi specjalnymi (dr Marceli Burdelski, dr hab. Krzysztof Drzewicki oraz Robert Kiewlicz (redaktor serwisu Biznes w Trójmiasto.pl). Również zyskamy kolejną okazję do wejścia w świat polskiej dyplomacji: “Niepodległa Polska 100 lat temu i dziś” - będzie to spotkanie z przedstawicielem dyplomacji, na którym porozmawiamy o budowaniu kontaktów dyplomatycznych po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Prelegentami zostaną Pan Konsul Ukrainy - Łew Charczyszyn oraz Pan Konsul Honorowy Republiki Bułgarii - Jan Strawiński. Podsumowaniem i zamknięciem wydarzenia będzie wywiad z dyplomatą pracującym w Trójmieście, opublikowany w serwisie YouTube. Wszystkie nasze wydarzenia są bezpłatne oraz będą miały charakter otwarty dla publiczności.

Lokalizacja: Gdańsk

Termin: 12-15.11.2018