fbpx Uniwersytet Gdański na czwartej pozycji wśród uniwersytetów klasycznych w Polsce | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Baner Word University RankingsW najnowszej edycji rankingu Times Higher Education World University Ranking 2019 Uniwersytet Gdański uplasował się na czwartej pozycji w kategorii uniwersytetów klasycznych w Polsce (za Uniwersytetami: Jagiellońskim, Warszawskim oraz Uniwersytetem Adama Mickiewicza w  Poznaniu). W ogólnym zestawieniu polskich uczelni wyższych uzyskał wysoką, szóstą pozycję (tu w wyścigu ustępował dodatkowo krakowskiej AGH oraz Politechnice Warszawskiej).

Ranking THE to światowe zestawienie obejmujące ponad 1250 podmiotów o różnym profilu, które podlegają ocenie jakościowej pod względem realizowanych misji, jakie wpisane są w działalność uczelni wyższych.

Wskaźniki oceny jakościowej podzielono na pięć obszarów: nauczanie, badania (zakres badań i reputacja zespołów), cytowalność (wpływ badań), międzynarodowa postrzegalność uczelni oraz udział w  gospodarce (transfer wiedzy).

Wobec tak wielowątkowo prowadzonej oceny, nie jest łatwo konkurować z najlepszymi uczelniami świata, niemniej jednak cieszy wysoka pozycja UG na arenie krajowej.

Ranking Times Higher Education World University Ranking rozpoznawany jest przez studentów na całym świecie,  cieszy się dużym zaufaniem naukowców, rad zarządzających uczelni, partnerów z sektora gospodarki  oraz rządów państw.

czwartek, 6 grudnia 2018 roku, 15:03