fbpx Gdańsk wysoko w międzynarodowym rankingu jakości życia | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gdańsk wysoko w międzynarodowym rankingu jakości życia

W międzynarodowym rankingu Quality of Life Index 2019 Miasto Gdańsk znalazło się na 88. miejscu i jest najwyżej ocenionym polskim miastem. W rankingu brane są pod uwagę takie parametry jak m.in. bezpieczeństwo, zanieczyszczenie powietrza, koszty utrzymania i czas dojazdu do pracy. Jakość życia w miastach jest oceniana przez internautów.

W pierwszej piątce znajdują się kolejno: Canberra (Australia), Eindhoven (Holandia), Raleigh (Stany Zjednoczone), Adelaide (Australia), Zurych (Szwajcaria).

Zestawienie jest publikowane na stronie numbeo.com założonej w 2009 roku przez Mladena Adamovica.

Więcej informacji i ranking pod linkiem

Wysokie miejsce Gdańska w zestawieniu jest zapewne dobrą wiadomością dla naszych studentów i kandydatów na studia. Warto przypomnieć, że Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego to największy i najnowocześniejszy kampus na Pomorzu. Uczelniana infrastruktura rozbudowywana jest w ostatnich latach w większości w ramach środków finansowych pozyskiwanych z programów Unii Europejskiej. Nowoczesne gmachy wydziałów, pracownie i laboratoria, wyposażone w najnowszą aparaturę, otwierają nowe możliwości prowadzenia badań naukowych, współpracy z gospodarką i biznesem, zapewniają warunki studiowania na miarę XXI wieku i wpływają na rozwój kadr dla administracji i gospodarki Pomorza oraz całego Regionu Morza Bałtyckiego. Obecnie trwa rozbudowa Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki o nowy budynek Instytutu Informatyki, a niedawno otworzono Laboratorium symulacji nagrań telewizyjnych i dokumentacji filmowej w budynku Wydziału Nauk Społecznych. W planach jest także budowa Centrum Sportowego UG.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin