fbpx IX Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

IX Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia

medionaliaOd 22 do 24 marca tego roku, odbędzie się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim IX Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.

Rozpoczynamy mocnym uderzeniem, spotkaniem z reportażem w Bibliotece w Gdańsku. Dziennikarka Onetu, Edyta Żemła opowie nam o wojnie i pisaniu książek o żołnierzach. Autorka słynnej książki: „Zdradzeni.” Bo jak mówi sama w podtytule, w Nangar Khel to nie żołnierze splamili honor Polskiej Armii, lecz politycy.

Sobotę spędzimy na Politechnice Gdańskiej rozpoczynając debatą pod tytułem: Jakość debaty publicznej – czy my mamy na to wpływ?  W debacie wezmą udział: Marek Twaróg (Dziennik Zachodni), Zbigniew Pendel (GW), Piotr Jacoń (TVN). Debatę poprowadzi – Kuba Kaługa (RMF FM)

Po debacie rozpocznie się czas warsztatów. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości.

Poruszymy kwestie związane z tym czy warto zakładać własne, niezależne radio i jak to zrobić, jakie płyną z tego korzyści, a jakie zagrożenia. Dowiemy się również jak mówić prawdę zgodnie z prawdą, a także jak wypromować studencką redakcję używając do tego Instagrama i nie tylko.

Po przerwie obiadowej uczestnicy warsztatów będą szkolić się z dziedziny tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Mors, Kronikę Studencką na PG, siedzibę WP. Do tego warsztat telewizyjny z Piotrem Mirowiczem (Polsat) o tym jak zrobić ciekawy materiał, jak go zaplanować i z sensem zrealizować.  Odbędą się również warsztaty pisarskie pt.: Jak pisać, by oczarować czytelnika?

W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, by tam uczestnicy mogli posłuchać o dziennikarstwie telewizyjnym, radiowym i internetowym.

Naszymi gośćmi będą dziennikarze TVN, portalu WP i radia RMF FM.

Organizatorem konferencji jest Ogólnopolski Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”.

Debata i spotkanie z reportażem mają formułę otwartą, natomiast na seminaria i warsztaty obowiązują zapisy. Konferencja jest bezpłatna.

Więcej na podprad.pl/Medionalia

W wydarzeniu na FB znajdziecie wszystkie aktualności: https://www.facebook.com/events/702015353546305/

Zapraszamy was i czekamy w Gdańsku!

Przyjeżdżajcie i  przywieźcie tylko dobry humor, bo ta konferencja jest naszą wspólną konferencją.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin