fbpx Wystawa Szkoła Polataka Sudan 1992/ Uganda 2003 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wystawa Szkoła Polataka Sudan 1992/ Uganda 2003

sudan-ugandaW imieniu Rektora dra hab. Krzysztofa Polkowskiego serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy  "Szkoła Polataka Sudan 1992/ Uganda 2003", który odbędzie się 12 kwietnia (piątek) 2019 r. o godz. 18.00 w Zbrojowni Sztuki. Przed otwarciem wystawy w Audytorium ASP o godz. 16.00odbędzie się  spotkanie z dr. Zygmuntem L. Ostrowskim.

Ekspozycja prezentuje prace powstałe w obozie dziecięcym, odkrytym przez dra Zygmunta L. Ostrowskiego i dr Marie-Christine Josse w wiosce Polataka w Sudanie. Wychudzeni i bombardowani, osieroceni i straumatyzowani chłopcy umierają dziesiątkami dziennie. Doktor Ostrowski rozpoczyna akcję pomocy humanitarnej dostarczając na miejsce pokarm, lekarstwa i… „żywność duchową” – papier, kredki, farby. Dzieci tworzą dzieła naiwne i prymitywne, ale olśniewające w kolorach. Wielobarwne, żywe, bajkowe rysunki i obrazy, które są dowodem bystrej obserwacji otaczającej przyrody i przedstawiają motywy dzikich zwierząt, sceny polowań, rytualne tańce. Prace są pełne tęsknoty za bezpowrotnie utraconym światem, bez skazy wojennych zgliszcz.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Marta Demartin
Treść wprowadzona przez: Marta Demartin